Skocz do zawartości

Na tropie 7TP?


hando_83

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje miejsca rozbicia 7TP. Na chwilę obecną na podstawie niemieckich zdjęć archiwalnych i współczesnych zdjęć satelitarnych wytypowałem możliwe położenie czołgu. Z relacji wynika że czołg płonął, a po zakończeniu działań wojennych został pocięty na złom.
Na wytypowane miejscu, na razie wyszła masa naszych łusek. Łuski są rozerwane, spłonki zdetonowane, poza tym nieliczne całe łuski, wystrzelone. Oprócz tego masa ciężkich pocisków karabinowych, część stopiona i zlana w jedną całość. Dodatkowo, prawdopodobnie jakiś przewód wysokociśnieniowy, zbrojony z mosiężną końcówką, plus jakiś rozerwany zbiorniczek? Guzik mundurowy. Łuska pistoletowa małego kalibru. Okular od maski p-gaz i inne niezidentyfikowane żelazne przedmioty. Wszystko to na niewielkim obszarze ok. 6m2, które udało mi się na razie przeszukać. Może ktoś spróbuje się pokusić o identyfikacje tych przedmiotów które mogły by potwierdzić moją teorie o 7TP lub j a wykluczyć? Jacyś spece od broni pancernej i mechaniki pojazdowej? Link do ID: http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=754903#1885421
Czy trafiłem na miejsce płonącego 7TP? Czas pokaże.
Czołgiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... będzie ciężko,no ale może spróbuję, puki co łuska pistoletowa ma bicia RWS 7,65,po zmierzeniu gilzy 17mm, więc Nabój 7,65 × 17 mm SR Browning
http://pl.wikipedia.org/wiki/Nab%C3%B3j_7,65_%C3%97_17_mm_SR_Browning
lista broni na ten nabój na wiki jest niekopletna, ja bym dodał tam Pistolet Browning M1910, tak by pasowało do mojej układanki;)


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora vis1939 23:05 23-10-2016
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka charakterystycznych przedmiotów
-początek parcianej taśmy amunicyjnej
-mały guzik mundurowy
-łuska do pistoletu sygnałowego i kolejne resztki wkładu do niej
-fragment lornetki kolberg i ska"
-zapinka do maski p-gaz
-zakrętka do maski p-gaz
-resztki okularu do maski p-gaz
-klamra od paska (wz.31?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mała poprawka w wymiarach grubych elementów stalowych (wcześniej wymiary na oko):
-grubość blachy z fazkami pod śróby: 15mm
-grubość blachę profilowanej: 10mm

Blacha 15mm oraz łączenia na śróby pasowały by do wieży.
Pytanie do >>PATRON<< lub innych speców od budowy siódemki":
czy wszystkie blachy wieży były grubości 15mm?
jakich śrób (przekątna)używano do łączenia blach wieży i jakich wymiarów były fazki pod nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta blacha z otworami na śruby jest jakby lekko zakrzywiona, ale nie wiem czy ta krzywizna jest wynikiem wybuchu czy to po prostu zakrzywiony fragment wieży, jak wynika ze zdjęć archiwalnych ta siódemka" miała rozbity pancerz w okolicach wykuszu

krótki wypad, dużo skromniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie