Skocz do zawartości

Flotylla Rzeczna MW 1920- 1939


Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, ptasznik napisał:

KU-7, jeszcze jako KU-3, około 1937.

 

kut_uzbra.jpg

Edytowane 14 godzin temu przez ptasznik

 

14 godzin temu, ptasznik napisał:

Ten sam, widoczna krzywizna bocznej ściany kazamaty.

KU-7.jpeg.3017cda8b993f2ce3c43be3989a32150.jpeg

Oba zdjęcia w nieco szerszym planie i lepszej jakości są w książce.

flotylla-rzeczna-marynarki-wojennej-1919---1939-jzef-wiesaw-dyskant.jpeg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ptasznik napisał:

Jeśli nie ma uskoku to KU-6.

Dlaczego na zdjęciu stoi przy wydobytych jednostkach i wygląda tak samo kiepsko jak one ?

 

Ciężko powiedzieć. KU-6 bez broni. Być może wszyscy są przygotowani do modernizacji. A może to tylko konserwacja na koniec nawigacji.
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, formoza58 napisał:

Pińsk 1937 rok... Gablota z nagrodami zdobytymi przez sportowców z WKS " Kotwica". Ile z nich przetrwaly wojenną zawieruchę? Ile we wrześniu 1939 roku zniszczono, a ile rozgrabiono? 

mar nagrody wks kotwica 37r.JPG

Kilka z podobny nagród udało nam się zdobyć.
Oni prezentowane w naszej ekspozycji muzealnej - http://tsushima.su/forums/viewtopic.php?id=9858
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek i Podziw, Siergiej za to wszystko, co robicie. DZIĘKUJĘ 👌

I gratuluję zbioru poświęconego  Flotylli z lat 1920- 39 . Patrząc na fotografie naszych " Zejmanów" widzę, że nie raz rywalizowaliśmy na aukcjach 😉 Ze zmiennym szczęściem, ale nie żałuję porażek.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, formoza58 napisał:

Szacunek i Podziw, Siergiej za to wszystko, co robicie. DZIĘKUJĘ 👌

I gratuluję zbioru poświęconego  Flotylli z lat 1920- 39 . Patrząc na fotografie naszych " Zejmanów" widzę, że nie raz rywalizowaliśmy na aukcjach 😉 Ze zmiennym szczęściem, ale nie żałuję porażek.

Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję Krzysztof!
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, formoza58 napisał:

Ptaszniku, kolejny kufelek piwa ;-) 

🍻 Mnie ta klapa nie dawała spokoju od kiedy ją zobaczyłem w tomie 204, a tam zdjęcie urywa się na nadczłowieku i widać tylko klapę. Potem widziałem całość na stronie Siergiej Gafarov-blog, ale wiedząc że bywa na forum nie chciałem dawać zdjęcia bez pozwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem już naszym chłopakom prośbę. Jutro wyślą mi skan.

Szczerze mówiąc, miałem taką obsesję na punkcie KU-6 z tego zdjęcia, że nie zwróciłem należytej uwagi i czas na reszty. Odkładam na później. Widocznie czas przyszło.
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi spokoju wygląd tych kutrów, jak po wydobyciu w Pińsku w 1939. Brak oznak życia.

Co do KU-6, to w literaturze popularnej można znaleźć informacje, że został zatopiony 9 lub 10 września 1939, wydobyty na przełomie października i listopada. Wyremontowany w Płocku gdzie zdjęto mu wieżę pancerną i używany pod nazwą ''Puma'' jako jednostka pomocnicza przez stocznię Weischelwerft GmbH, ponownie zatopiony na przełomie 1944/45 koło Płocka. Wydobyty w 1947 i wyremontowany w Gdyni służył we flocie a następnie w WOP w Świnoujściu jako ORP Lin, ze znakiem taktycznym K 6. Wycofany około 1957, złomowany 1973.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ptasznik napisał:

Mnie ta klapa nie dawała spokoju od kiedy ją zobaczyłem w tomie 204, a tam zdjęcie urywa się na nadczłowieku i widać tylko klapę. Potem widziałem całość na stronie Siergiej Gafarov-blog, ale wiedząc że bywa na forum nie chciałem dawać zdjęcia bez pozwolenia.

Fajnie się stało, że pojawiają się nowe infa odnośnie jednostek OW w niemieckiej służbie. Kiedyś na długie lata zatrzymało się na  paru fotach " Nieuchwytnego", KM-ow, wydobycia KU30. potem pojawilo się  zdjęcie przodu wieży KM-u, ktoremu sen z powiek spędzał przez lata niejednemu. Teraz KU6 i kolejny KM... Jestem optymistą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ptasznik napisał:

Nie daje mi spokoju wygląd tych kutrów, jak po wydobyciu w Pińsku w 1939. Brak oznak życia.

Co do KU-6, to w literaturze popularnej można znaleźć informacje, że został zatopiony 9 lub 10 września 1939, wydobyty na przełomie października i listopada. Wyremontowany w Płocku gdzie zdjęto mu wieżę pancerną i używany pod nazwą ''Puma'' jako jednostka pomocnicza przez stocznię Weischelwerft GmbH, ponownie zatopiony na przełomie 1944/45 koło Płocka. Wydobyty w 1947 i wyremontowany w Gdyni służył we flocie a następnie w WOP w Świnoujściu jako ORP Lin, ze znakiem taktycznym K 6. Wycofany około 1957, złomowany 1973.

Powiem tak - KU-6 i KU-7 służyły Niemcom na froncie wschodnim od 1941 do 1943/44, aż do wyzwolenia terytorium ZSRR przez wojska sowieckie.
--- 
Pozdrawiam, Sergey Gafarov

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie