Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Weteran-39

Terroryści znależli broń niemiecką w Syrii.

Recommended Posts

Niespotykane znalezisko w Syrii. Jedna z rebelianckich grup walczących z reżimem Baszszara al-Asada odkryła magazyn z bronią z czasów drugiej wojny światowej. Niemieckie karabiny to prawdziwe kolekcjonerskie perełki.

Znalezione automatyczne karabinki to STG-44, czyli Sturmgewehr 44. Niemcy wykorzystywali je w latach 1943-1944. Egzemplarze, które znaleziono w Syrii miały najprawdopodobniej trafić na front wschodni, ale nigdy tam nie dotarły. Syryjscy rebelianci mają w swoich rękach nie lada majątek. Na rynku kolekcjonerskim wartość jednego STG-44 szacowana jest na 6 tys. dolarów.PODZIEL SIĘ
Niespotykane znalezisko w Syrii. Jedna z rebelianckich grup walczących z reżimem Baszszara al-Asada odkryła magazyn z bronią z czasów drugiej wojny światowej. Niemieckie karabiny to prawdziwe kolekcjonerskie perełki.

Znalezione automatyczne karabinki to STG-44, czyli Sturmgewehr 44. Niemcy wykorzystywali je w latach 1943-1944. Egzemplarze, które znaleziono w Syrii miały najprawdopodobniej trafić na front wschodni, ale nigdy tam nie dotarły. Syryjscy rebelianci mają w swoich rękach nie lada majątek. Na rynku kolekcjonerskim wartość jednego STG-44 szacowana jest na 6 tys. dolarów.

Jak poinformowano w rękach deklarujących współpracę z Al-Kaidą bojowników z brygady al-Tawhid znalazło się ponad 5000 sztuk sprawnej broni. Wartość całego ładunku można wycenić na 30 milionów dolarów (ponad 100 mln złotych). Chociaż pojawiły się głosy, że znaleziony sprzęt może być jeszcze droższy. Nieoficjalnie mówi się nawet o 150 milionach dolarów.

Sturmgewehr 44, to karabinek łączący cechy karabinu automatycznego i pistoletu maszynowego - w założeniach lekki, szybkostrzelny, rażący przeciwników ogniem ciągłym o zasięgu ok 1 km.

Jeżeli bojownicy posiadają odpowiednią amunicję, mogą śmiało z niego korzystać. Broń tego typu była skutecznie wykorzystywana przez żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego w walce z hitlerowskim i sowieckim okupantem. Do czego użyją jej członkowie Al-Kaidy?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reasumujac: fakt24" bredzi i sprzedaje tzw. stare kotlety";

http://www.armoryblog.com/firearms/rifles/free-syrian-army-captures-5000-stg44s/

W tym wypadku kotlet faktu" juz splesnial, bo po czterech latach nawet pies by takiego kotleta" nie spozyl;)

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information