Skocz do zawartości

Kolekcja


Rekomendowane odpowiedzi

W nowym wątku zamieszczać będę wszystkie pozyskane przedmioty, niestety na pola praktycznie nie ma czasu :(
dziś pozyskałem za pół litra ognistej lornetkę wojskową służbową drugowojenną, Dienstglas 6x30 – standardowa lornetka WH / SS / LW. , Oznaczenie Dienstglas – lornetka służbowa, poniżej 6x30, numer seryjny egzemplarza: 219658 oraz standardowa podziałka tysięczna używana w Wehrmachcie: H/6400. Oznaczenie M. Porowata skórzana okładzina korpusu. Regulacja ostrości działa płynnie. W prawym okularze podziałka dalmiercza zwana też artyleryjską. Ciekawy pasek, raczej nie oryginalny z biciami DRGM M5/76/11 sygnatura RZ w kółku. Służyła do obserwacji zasiewów i dzików je niszczących. Ma jeszcze jedną jak mówi starszą i ładniejszą, odda za 50zeta, jutro po nią jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Dziękuje za spostrzeżenie :) Ale i tak umyta stoi na półce, 10-20 lat i to będzie rzadkością.
Kolejny łup, francuska lornetka wojskowa/polowa? Niestety nie ma skórek, na okularach widnieje producent L.Petit Fabt, Paris, sprawna, na półeczkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

część do mojego pierwszego esiaczka, miałem go sprzedać bo nie mam gdzie go zbytnio wyeksponować, ale jak go odpaliłem i zobaczyłem miny moich chłopaków powiedziałem nie sprzedaję - na ekspozycję idzie, drewniana szajba i element 3 częściowego kompletu od obiadów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie