Skocz do zawartości

Kolekcja


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...

Fart jak diabli. Kolega przywozi mi na podwórko rolnika, który wyrywał pniaki z łąki. Rolnik wywala z kipy samochodu to ustrojstwo, wykopał wczoraj razem z pniem. Mówi, że dziadek opowiadał, że trzy czołgi tam bagno wciągnęło, co i rusz coś wyłazi i na złom, ale dziś dowiedział się o mnie i to mi sprezentował plus zgoda na kompletną eksplorację :)
Idzie do ID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie mi się potwierdza z raportami Armii Czerwonej - krótki fragment:

Z końcem dnia Korpus miał na stanie w gotowości: IS 122 -15; ISU 122-29; SU100-19; SU85-10; SU76-15; T-34-3.

Straty za dzień 20 stycznia: spłonęło IS122 -6; ISU122-3; SU100-2

Uszkodzone: IS122-5; ISU 122-7; SU100-4.
Rozbijając zasłony przeciwnika w rejonach xxxx, xxx, xxxx i odbijając kontrataki wyprowadzone ze xxxxx formacje korpusu szybko zdobywały teren i już o koło godziny 1500 21 stycznia xx Brygada czołgów wbiła się w xxxx i zawiązała walki uliczne. Wychodząca na zachód od miasta xx Brygada Zmot. Przechwyciła kolumnę przeciwnika, która wychodziła z xxxx w kierunku zachodnim. W wyniku zawiązanej walki kolumnę rozgromiono i w większości wybito. Około godziny 1900 21 stycznia xx Brygada wspólnie z xx Brygadą Zmot w całości zajęły xxxxx. Formacje natychmiast wyszły z miasta w rejon xxx, xxx, xxx. W gotowości do ataku na xxxx."

Raporty te z mapami pięknie oddają miejsca walk, straty w ludziach i sprzęcie, tym bardziej nigdzie nie publikowane :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie