Jump to content

Władysław Bartoszewski nie żyje. Miał 93 lata.


Recommended Posts

Władysław Bartoszewski (ur. 19 lutego 1922 w Warszawie, zm. 24 kwietnia 2015 w Warszawie[2]) – polski polityk, dziennikarz, pisarz, działacz społeczny i historyk.

Więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego. Dwukrotnie minister spraw zagranicznych, senator IV kadencji, od 2007 sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Kawaler Orderu Orła Białego.
Link to comment
Share on other sites

Władysław Bartoszewski trafił w piątek po południu do szpitala MSW przy ulicy Wołoskiej w Warszawie. Informację potwierdziła rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Rzecznik szpitala Jarosław Buczek nie udzielił żadnych informacji. Zastrzegł, że są one udzielane tylko bliskim chorego lub osobom upoważnionym.

93-letni Bartoszewski to działacz społeczny, historyk, dziennikarz, więzień Auschwitz, żołnierz Armii Krajowej, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, uczestnik powstania warszawskiego, dwukrotnie minister spraw zagranicznych, kawaler Orderu Orła Białego. Obecnie sekretarz stanu i pełnomocnik premiera do spraw dialogu międzynarodowego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Władysław Bartoszewski jest autorem ponad 40 książek i blisko 1,5 tys. artykułów, głównie o powstaniu warszawskim, stosunkach polsko-żydowskich i polsko-niemieckich. W 1962 r. ukazały się: Konspiracyjne Varsaviana poetyckie 1939-44" wydane w Warszawie. W Krakowie w 1967 r. - Ten jest z Ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945", zaś w 1974 r. - 1859 dni Warszawy".

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wladyslaw-bartoszewski-nie-zyje,536543.html
Link to comment
Share on other sites

Żadna śmierć nie przerwie wojny plemion, a o zakończeniu jej mowy nie ma, szczególnie w roku wyborczym.

Do roku 2005 r. Bartoszewski był ukochany przez wszystkich, miał miejsce w każdym rządzie, aż... Prezydent Lech II odwołał w tybie nagłym swój udział na szczycie Trójkąta Weimarskiego, który odbył się w późniejszym terminie w mieście porcelany Mettlach. Bartoszewski mocno go za to skrytykował, Lech II równie mocno odpowiedział i się, jak mówimy na Śląsku zaczło".

Czy PO szczuło Bartoszewskiego? Politycy z naszej partii rządzicielki mówią, że nie... Przypuszczam, że wątpię, bo jak się poczyta, wymianę słownych ciosów... Jatka, mało powiedziane, ale taka jest polska polityka, brak umiaru, rozsądku, rzucanie gównem w wentylator wszystkich gnoi...

Bartoszewski mógł nie brać w tym udziału, mógł lac zimną wodę na rozpalone łby... Mógł? Może go przeceniam, ale był herosem, bohaterem, a jak wiadomo i na herosa znajdzie sie koszula Dejaniry...

RiP panie Władysławie.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information