Jump to content
  • 0

Czerwona blaszka z napisem 3" i datą 1929.


orgin13

Question

9 answers to this question

Recommended Posts

Tabliczka została znaleziona na łąkach przy niewielkim cieku wodnym. Drogi tam teraz nie ma a czy kiedyś była tego nie wiem (jeśli była to nie oznaczona na mapie). Łąka ta znajduję się w powiecie garwolińskim (województwo mazowieckie). wymiary jak widać na zdjęciu dodam tylko że grubość 5mm (w najgrubszych miejscach).

Link to comment
Share on other sites

Tablice rowerowe zakładało się na ogół pod siodełko, nie na błotnik. To my dzisiaj zakładalibyśmy wszystko na błotnik albo na zderzaki, ale kiedyś często bywało inaczej.

Nie wiemy, skąd jest ta, ale na przykład w województwie poznańskim, od końca lat dwudziestych, używane były tabliczki emaliowane o szerokości ponad 10 cm i z dwoma otworami na końcach. Miały czerwoną nazwę miasta nad czarnym numerem i białe tło. Najwygodniejszy w użyciu otwór pojedynczy na środku stał się normą dopiero jesienią 1936, wraz z wprowadzeniem pierwszego ogólnopolskiego wzoru tablicy rowerowej (prostokątnej, żółtej). Gdy po wojnie (w 1949) w tabliczkach zaczęły się pojawiać znów po dwa otwory, rowerzyści i tak dowiercali sobie jeden na środku.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information