Skocz do zawartości

Policja IIRP (cz.3)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 409
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak najbardziej jest to komentarz do dwóch ostatnich zdjęć. Kiedyś te zdjęcia obok innych z tego cyklu zamieściłem na wątku Kawaleria KOP", z takim bowiem opisem były na aukcji.Zastanawiałem się przy tym, który ze szwadronów KOP przybył do Lwowa i na jaką uroczystość, a teraz się wyjaśniło. Może Leszek trafił na zdjęcia z opisem wskazującym na Policję Konną, bowiem po czapkach trudno było tak zidentyfikować.
A, że tak komentowałem to fakt. Szwadron lwowskiej Policji Konnej na czas manewrów letnich w drugiej połowie lat trzydziestych przydzielony był jako uzupełnienie Czternastki" jako szwadron liniowy. Tak, że, pewnie mój komentarz zrozumiałeś dosłownie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK co do przydziałów na czas manewrów to rozumiem, jednakże inne były zadania na czas P" i W" ale to przy tejże okazji pomińmy.
Osobiście uważam że nie jest to szwadron kawalerii KOP a właśnie Szwadron Konny PP (do ustalenia pozostaje jaki miał numer czy też literę alfabetu wzorem Kompanii Rezerwy PP).
Na którejś ze stron internetowych tyczących Policji Państwowej czy też ogólnie okresu międzywojennego (wybacz ale nie pomnę gdzie) była zamieszczona fota policjantów konnych w umundurowaniu służbowym czy też wyjściowym uwiecznionych własnie przed tymże budynkiem stajennym widocznym na powyższych fotografiach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również nie pomnę gdzie, ale takie wspomniane przez Ciebie zdjęcie zaistniało, toteż jak wspomniałem zweryfikowałem ten cykl zdjęć mylnie przedstawionych jako kawaleria KOP.Widoczne na nich to budynki lwowskiej Policji Konnej.Czy na fotografiach są czynni policjanci konni czy też rezerwowi, to już jest inna sprawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie