Skocz do zawartości

cortanin f a oksydacja


predi888

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może jak cortanin wpływa na oksydacje ? Mam bagnecik niemiecki z resztkami oksydy który obecnie pływa w ropie. Myślałem żeby dać go do kąpieli cortaninie, lekko zedrzeć nadmiar i na to paraloid.
Tylko teraz nie wiem na ten siuwaks działa na oksydacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale skąd wiesz, że ta oksyda schodzi? Masz jakiś zmywacz do cortaninu? To chyba nie daje się usunąć po wyschnięciu inaczej jak mechanicznie? Ewentualnie oblezie samo na świeżym powietrzu po kilku miesiącach.

W kwestii ochrony - użycie taniny na rdzy bez uprzedniego wyczyszczenia przedmiotu z większości produktów korozji jest bez sensu. Tanina w specyficzny sposób wiąże produkty korozji, pod warunkiem pozostawienia na prawdę cienkiej warstewki. Ma to sens, gdy wyczyścimy najpierw przedmiot do wżerów, a następnie je zabezpieczymy. Przynajmniej tak postępuje się przy wyprawkowaniu elementów karoserii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiem ? Imbus leżał, a raczej stał w cortaninie tak do połowy. Widać różnicę w kolorystyce", chyba że za krótko leżał.

Odnośnie ochrony, bagnet jest wyczyszczony z większych ognisk korozji. Rękojeść była a elektrolizie i chwilowo jest zamalowana paraloidem, a głownia moczy się w ropie i od czasu do czasu przecieram ją szczotką mosiężną oraz wełną stalową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewałeś? przecież oczywistym jest,że nadmiar luźnego cortaninu po wyschnięciu trzeba zmyć pod bieżącą wodą.Wtedy pozostaje gładka poczerniona powierzchnia bez tego fioletowo-czarnego syfu...
W ogóle ratowanie tych resztek oksydy kosztem pozostawienia całego syfu na główni mija się z celem(a na pewno z estetyką)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vis, czego się spodziewałem ? Myślałem że cortanina usunie rdze a pozostawi oksydację.

ie wiem tylko czemu upieracie się przy cortainie a nie samodzielnie przygotowanej taninie."

Może dlatego że mam jej prawie 4 litry i chciałbym ją do czegoś wykorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cortanin nie jest od usuwania rdzy,a jedynie do jej zabezpieczania przed dalszym rozwojem.

ie wiem tylko czemu upieracie się przy cortainie a nie samodzielnie przygotowanej taninie."

Ja nie wiem jak można bawić z taniną,skoro można nabyć gotowy produkt wzbogacony dodatkowo polepszającymi działanie składnikami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie