Skocz do zawartości

Muzeum Powst. Warsz. - Grupa Rek.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wlasnie wrocilem z Konferencji na Zamku Krolewskim w Warszawie. ( http://www.1944.pl/index.php?id=54&backPID=13&tt_news=123 ).

Zostalem upowazniony do rozpoczecia tworzenia grupy rekonstrukcji, która wzielaby udzial w EWENTUALNEJ Inscenizacji na obchodzy 60lecia wybuchu Powstania Warszawskiego.

Bardzo prosilbym o kontakt z formacjami juz dzialajacymi, ktore zgodza sie wspolpracowac. Mam tu na mysli tak udzial czynny jak i potrzebne informacje.

Duzo dobrego slyszalem o Polskim Wrzesniu."

Wstępnie potrzebne mi są dane na temat ilosci chetnych no a takze ich wyposazenia. Jesli plan wypali, na potrzeby Inscenizacji wypozyczone badz wykonane beda mundury, a takze peemy (byc moze wariant hukowy").

Moje uszanowanie i liczę na owocną współprace

ps. jutro jestem w Warszawie na IIcz. Konferencji, wiec moge sie pojawic na forum dopiero wieczorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto cię upoważnił?

W imieniu kogo?

Jakie masz pełnomoctnictwa? (Sugeruję pokazanie odnośnego dokumentu)

Wszelkie kontakty w sprawie udziału SRH Polski Wrzesień" w obchodach z rocznicy Powstania prowadzą :
- Prezes Zarządu SRH , kol. Wojciech Zalewski
- dowódca sekcji niemieckiej Rafał Kuliński

i czynią to od dwóch miesięcy rozmawiając bezpośrednio z organizatorem i pełnomocnikiem urzędu miasta.

pozdrawiam

Jacek akagi" Haber
Zarząd SRH Polski Wrzesień"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.
Polecenie wstępnego tworzenia grupy na okolicznosc 1sierpnia04 dostalem od Jana Ołdakowskiego – pełnomocnika ds. budowy Muzeum Powstania Warszawskiego, a także członka zespołu budowy MPW Marcina Roszkowskiego.

Uzylem slowa wstepnie" specjalnie. Moim zadaniem jest stworzyc grupe i przygotowac ją do Inscenizacji.
Muzeum" prosi mnie o kosztorys i harmonogram calego przedsiewziecia.
Ze zrozumialych wszystkim powodow zeby stworzyc taki projekt musze posiadac dane odnosnie jednostek do dyspozycji (ogolnie wyposazenie, ludzie).

Został wykonany scenariusz Inscenizacji, który jest tylko propozycją. Będę otwarty na propozycje współpracujących.

Jak moge skontaktowac sie z osobami przez ciebie wymienionymi?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, a może by się kolega podpisał z imienia i nazwiska?
I zostawił kontakt.

Bo wiesz, daleko bradziej wpływa to na twoją wiarygodność.

Poza tym , kolega Wojtek osobiście i kilkakrotnir rozmawiał w ostatnich dwóch miesiącach z panem Ołdakowskim, któremu dokładnie przedstawił nasze możliwości.

Jeżeli szukasz jakiejś większej informacji o tym co możemy, napisz do mnie na priv, albo zadzwoń. Jednocześnie oczekujemy informacji co jest potrzebne, gdyż wtedy możemy sprecyzować w czym możemy pomóc.
Wszystko to zostanie przekazane ode mnie pilnie do kolegów wymienionych powyżej. Jeżeli będziemy w stanie pomóc, odezwą się juz do ciebie sami.

Z poważaniem

Jacek akagi" Haber
Zarząd SRH Polski Wrzesień"

mobile phone-0-607-174040

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam,

Panowie dzis na miescie chodza informacje o 3 roznych komitetach organizacyjnych grupy rekonstrukcyjnej Powstania Warszawskiego. Troche za malo koordynacji.
Wydarzenie jest zbyt doniosle aby robic wszystko po Polsku", skoro jak widze jestescie dosyc zaangazowani w organizacje i macie blogoslawienstwo z samej gory uporzadkujcie to moze jakos oficjalnie.

Watek ten powinien byc przynajmniej zdublowany na forum Muzemu PW.

uszanowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
... gdy w marcu br. ktoś" napisał do mnie, że z okazji 60-tej rocznicy Powstania Warszawskiego szykuje się wielka rekonstrukcja" - naiwnie uwierzyłem...
Pisałem moje [krytyczne] uwagi do wstępnych projektów, sugerowałem, radziłem...
Potem okazało się, że to człowiek mało-poważny" :(
Teraz, gdy posty na ten temat zamarły" - przestaję wierzyć, że ten pomysł dojdzie do realizacji.
Jak zwykle u nas: pojawiło się 587 Komitetów d/s", Jakieś Figury", Mega-Faceci" i Super-Grupy", które się tym zajmują...
Potem [na rożnych forach"] pojawiły spory nt.: kto ma na to papier", kto jest ważniejszy", kto zrobi to lepiej", kto ma zgodę z pieczątką"...
I na tych sporach - jak zwykle - się skończyło...
Boję się, że po raz kolejny góra urodzi mysz"...
Mam nadzieję, że chociaż ... w Gdańsku coś się wydarzy. Gdańszczanie, trzymam za Was kciuki!
Pamiętajcie Wszyscy: 60 rocznica Powstania Warszawskiego, dla wielu powstańców będzie... Ostatnią Rocznicą!
To smutna prawda.
Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, żeby im podziękować za to, że mówimy po polsku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można coś więcej na temat tej rekonstrukcji? Jakiś kontakt.
Na Bzurę, to się nie skompletuję, zaś na Powstańca to nie ma większego problemu ;)
No, chyba, że jest to początek powstania, bo cywilnych ciuchów z epoki to nie mam:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekostrukcja odbędzie się 7-ego sierpnia na ulicy Wolskiej przy zajezdni tramwajowej. Organizatorem jest dzielnica wola.
W tym samym miejscu stała barykada podczas powstania. Jeśli mnie pamięć nie myli to rekonstrukcja dotyczy 5-ego sierpnia, ale niemieckie magazyny na stawkach zdobyto 2-ego więc większość powstańców miała już możliwie standartowe wyposażenie. Panterki napewno mieli.
Niestety strona powstańcza jest już obsadzona. Zato niemców chyba cały czas brakuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, obawiam się, że Whatfor ma rację. Niemniej mam nadzieję, że inscenizacja 7 lipca na Woli, pomimo miliarda organizatorów i pełnomocników oraz lekko przesadzonego scenariusza (to nie tylko moje zdanie-projekt scenariusza, który otrzymałem do wglądu jest jak dla mnie zbyt ambitny i mocno na wyrost) jednak SIĘ ODBĘDZIE. Życzę tego organizatorom z całego serca bo, co tu dużo mówić, drugiej takiej imprezy już nie będzie (a na pewno nie w tym składzie...) i szkoda by tu było się potknąć. Trzymam kciuki ! INFORMUJĘ TAKŻE, że wystawa pt. Dni powstania - Warszawa 1944" , przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej OBEP Warszawa oraz OBEP Gdańsk, trwać będzie od 29 VII do 14 VIII. Zapraszamy na otwarcie do Sali BHP Stoczni Gdańskiej, Fundacja Centrum „Solidarności”, ul. Doki 1. (Otwarcie 29 VII o godz. 12.00 !). Z tejże okazji Stowarzyszenie Trójmiejska Grupa Rekonstrukcji Historycznych, przy współpracy z Biurem Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej Oddział Gdańsk, Służbą Więzienną Aresztu Śledczego w Gdańsku (przy ul. Kurkowej) oraz Komendą Miejską Policji w Gdańsku, zamierza dokonać inscenizacji nawiązującej do walk powstańczych z okresu pierwszych dni sierpnia '44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zapytac kto w koncu jest za to odpowiedzialny?
Z kim mozna nawiazac kontakc w celu zarejestrowania kilku ludzi odtwarzajacych tzw hitlerowcow?
Z kim sie dogadac odnosnie inscenizacji, ewentualnie potrzebnych materialow (swiece dymne itp)
itd itd...

do Panzergrenadiera: jak masz info o imprezie, to daj mi znac, mysle ze przejechalibysmy sie jako HG na te spotkanko..

poz Fall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich Niemców proszę o kontakt do mnie Pawła Rozdżestwieńskiego - konikhdj@hot.pl, 0-607 239973. Organizator zapewnia żarcie dwa razy, 50 zł netto i miejsce do spania (trzeba przywieźć karmimatę).
W zgłoszeniu proszę o podanie imienia, nazwiska, adresu i telefonu kontaktowego i meila.
Przyjazd 6 sierpnia, inscenizacja jest 7 sierpnia około 20.00. Wyjazd w nocy albo rankiem 8 sierpnia.
Proszę też o rozpragowanie tych info gdzie się da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej konkretów:
-planuje się udział w imprezie pięciu OT-810 i Rosi oraz jeżdźącej makiety Pz. IV z Otrębus i ewentulanie Leo z MWP (mam nadzieję, że jednak tego ostatniego nie będzie).
-Inscenizacja odbębdzie się na ulicy Wolskiej przy przy zajezdni tramwajowej (czli na skrzyżowaniu z Młynarską). Wm tym samym miejscu rzeczywiście stała barykada a scenariusz inscenizacji opiera się na autentycznych wydażeniach z tego konkretnego miejsca.
-strona polska to ok 70 osóbw (w tym spora grupa podchorążch z WAT-u jako obsada hukowa")
-strona niemiecka to 120 miejsc z których spora część jest już zajętych/zadeklarowanych (informacje z ostatniego spotkania organizacyjnego)
-dla osób spoza miasta i chętnych jest zorganizowany nocleg w szkole im. Kopernika na ul. Bema i dwa ciepłe posiłki.

No to chyba już trochę konretów jest. Jeśli coś sobie przypomnę to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... szkoda że nie mam żadnych łachów... :-(((
A mógłbym być nawet Niemcem...
Mam nadzieje że szybko pojawi sie obszerna galeria z tego, może ktoś mógłby udostępnić filmik. (lepiej zawczasu pomyśleć ;-) )

pzdr
michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jestem ciekaw, co wam Panowie wyjdzie z tej rekonstrukcji?
Jak czytam te wypowiedzi o upoważnieniach, kto ma grać pierwsze skrzypce, jakieś durne upoważnienia i temu podobne, to mi się nóż w kieszeni otwiera!!! Jeśli są takie nieporozumienia, że jest kilka komitetów, to znaczy że jakaś kasa jest do wyrwania!!! Nic mnie już nie zdziwi!
Co za różnica, kto ma jakie upoważnienie?? CEL JEST SZCZYTNY !! Weźcie się do roboty, bo wstyd będzie, czasu już niewiele !!

Nieistotne są te Wasze papiery, kto w którym miejscu stanie, kto ma lepsze dojścia !!! Nie taki jest cel tego ruchu na całym świecie !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie