Skocz do zawartości
  • 0

Ebonitowe Izolatory Radiostacja?


vojtaz2

Pytanie

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakich znowu lamp elektronowych? Pokaż mi jakiekolwiek urządzenie lampowe, w którym występują takie izolatory i po co?
Są to jakieś izolatory, które mogły mieć zastosowanie w teletechnice lub może w energetyce (NN). Raczej na pewno na słupach. Być może w miejscu znalezienia przebiegała jakaś linia napowietrzna i jacyś monterzy (wszystko jedno - wojskowi lub cywilni) postradali te rzeczy. Wcale też niewykluczone, że te graty" trafiły do dołów zaraz po wojnie z jakichś magazynów poniemieckich.
Nie wiem czy połączenia dla telefonów polowych (np. FF33) robiono z użyciem izolatorów - wydaje mi się, że raczej pary przewodów wieszano na gałęziach i maskowano w krzakach. Tutaj musiałby wypowiedzieć się ktoś, kto ten temat zgłębiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linie polowe też w miarę możliwości wieszano na podporach i izolatorach. Ówczesne kabel polowe w bawełnianym oplocie, mimo że impregnowanym niezbyt długo opierały się wilgoci. Izolacja kabla powieszonego tylko na drzewie dość szubko ulegała przetarciu. Oprócz typowych izolatorów używano też drucianych wieszaków do kabla. Nie wiem jak wyglądały izolatory niemieckie ale w polskim zestawie telefonicznym były izolatory drewniane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie