Skocz do zawartości
  • 0

obręcz, koło, korona ;) ładnie zdobione


moneta86

Pytanie

Witam bardzo serdecznie :)
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji, wiem że teoretycznie przedmiot to może być wszystko- jakaś ozdoba itp.
obręcz o obwodzie 37 cm szerokość 2 cm - koło jest z brązu bądź miedzi. wyszło jakieś 4 km od jednej z jurajskich warowni widoczne jest pęknięcie na pewno przedmiot był kiedyś kołem.

serdecznie pozdrawiam wszystkich oglądających chętnie wybiorę się na małą ekspedycję z kimś z okolic Częstochowy bądź z miasta. wykrywkę mam pierwszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie złom" posiada skazy w biciu zdobienia jednak mimo iż są podobne do siebie to nieregularne a same zdobienia raz są lekko krzywe raz niedobite, nie są w linii prostej. przyznam że jestem lekko zdziwiony że ktoś włożył masę trudu w wykonanie takiego okucia może macie jeszcze jakieś inne pomysły?

bardzo dziękuję za odpowiedzi :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okucie ceber, skopek lub donica jak napisał kolega wyżej.
Sprawdź powtarzalność wzoru (najlepiej znaleźć jakąś skazę i szukać jej powtórzeń).
Jeżeli się nie powtarza to oznacza ręczną robotę, i prawdopodobieństwo, że złom jest stary.
Jeżeli się powtarza to zdobienie mechaniczne (walcarka)czyli już manufaktura lub przemysł czyli średnio stare lub współczesne
A jak to stare to fachowiec do ręki musiałby wziąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie :)
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji, wiem że teoretycznie przedmiot to może być wszystko- jakaś ozdoba itp.
obręcz o obwodzie 37 cm szerokość 2 cm - koło jest z brązu bądź miedzi. wyszło jakieś 4 km od jednej z jurajskich warowni widoczne jest pęknięcie na pewno przedmiot był kiedyś kołem.

serdecznie pozdrawiam wszystkich oglądających chętnie wybiorę się na małą ekspedycję z kimś z okolic Częstochowy bądź z miasta. wykrywkę mam pierwszy sezon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie