Skocz do zawartości

Specjalista od pieców wolnostojących poszukiwany


Czlowieksniegu

Rekomendowane odpowiedzi

Ekipa rewelacja, ale ma problem zaraz na początku :-)

Dwie ściany miały zostać obite z tynku, poprawiona estetycznie zaprawa i impregnowana.. Taka ceglana, nierówna, itp...

Jak się rozpędzili, to na początek akurat te dwie zaimpregnowali do tynkowania. Teraz nawet dobra tarcza czy szczotka na wiertarce nie daje rady... Jestem ciekaw, co wymyślą :-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Kapuchy- polecam wrócić do szkoły ,opuściłeś niektóre lekcje.
Jeżeli wkład pobiera ok.600 msz. powietrza a wyciąg kuchenny 800 msz. to jak myślisz gdzie wyjdzie różnica?
Siedzę w temacie 18 lat i dawno takich dziwnych tekstów nie czytałem.
Żadnych rur spiro-jedna wielka wylęgarnia roztoczy i kurzu.

I żeby nie było-skończyłem szkołę zduńską w Ossdorf w firmie Ortner,praktyki w firmie Bruner,kto zna temat wie oco chodzi.

Yeti napisz do mnie na priv,to zaradzimy temu problemowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę prowokował sporów
Jeżeli wkład pobiera ok.600 msz. powietrza a wyciąg kuchenny 800 msz. to jak myślisz gdzie wyjdzie różnica?"
charakterystyka jednego z okapów, TYPOWEGO:
Wydajność 620 m3/h
3 stopnie pracy wentylatora
Praca w obiegu zamkniętym lub otwartym
Timer
Przyciski soft-touch"
Oświetlenie halogenowe 2x 20W

przy czym wydajność podaje się najwyższą na 3 biegu.
w 80% użytkuje się maksymalnie 2 biegu, gdzie wydajność jest na poziomie max 300m3.
Kolejna sprawa - okap będzie w innym pomieszczeniu, gdzie dodatkowo trzeba uwzględnić infiltrację powietrza z innych pomieszczeń, okien, nieszczelności wentylacji itd.
a trzeba jeszcze wziąć pod uwagę czas pracy jednego i drugiego i jednoczesność.
i różnica wychodzi jednak na korzyść kominka. I to dość istotnie.
ale to tak na marginesie.

I tak sposób rozwiązania problemu wiąże się z bezpośrednim rozpoznaniem możliwości na miejscu przez osobę zorientowaną.
Człowiekśniegu zadał pytanie czy zadziała, czy nie - odpowiedziałem, że jego pomysł nie zadziała. Później zaczęło się gdybanie. A i tak decyzję muszą podjąć fachowcy na miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcy, akurat w tym przypadku poleceni przez Sonica, złapali się za głowy i uciekli... :-)

A dokładnie, to byli przerażeni i zaskoczeni moim pomysłem...

Dobrze Im z oczu patrzyło, więc za zgodą koleżanki małżonki gry plan został znacząco zmodyfikowany- teraz a tapecie" jest postawienie standardowego kominka ( wkład+obudowa ), gdzie kilka problemów mniej mam...
Czyli jest gdzie rozprowadzenie DGP zrobić, jest gdzie podpiąć powietrze z zewnątrz, itp...

Ale dziękuję ze rewolucyjną czujność... Bóg Wam przy amnestii wynagrodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Ićcie sobie...

Jak się okazało, że inwestycja w moje fiu-bździu będzie kosztowała -naście procent budżetu całej budowy, odwróciłem kota ogonem i wytłumaczyłem małżowinie, że w sumie taki piec to nic fajnego :-)

A po drugie primo nie histeryzujcie- jaki sezon grzewczy?
Choć dziś faktycznie jakąś bluzę na siebie rano założyłem rozwożąc Szkodniki... Ale w ciągu dnia T-shirt spokojnie wystarcza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie