Skocz do zawartości

Kopanie z granicą -Niemcy


Pro-Digger

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o informację w jakich landach można posługiwać się wykrywaczem metali .Tutaj z forum ktoś pisał że w 4 landach można .Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.
Jestem ze Świnoujścia ,ostatnio rowerkiem byłem na polu u Niemca ,pozwolił szukać.Ale czy to mi wystarczy ?

Pytam o landy
Meklemburgia-Pomorze Przednie

Może ktoś miewał jakieś przygody w de ,fajnie by było dowiedzieć się więcej w tym teamcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Z tego co wiem to można kopać w Bawarii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalt.
W trzech pierwszych znalazca i właściciel dzielą się 50/50 wartością znaleziska (jeśli nie uzgodnili inaczej).
Ja mieszkam na granicy, ale niestety za miedzą mam Brandenburgię w której są strefy niedostępne dla poszukiwaczy z powodu dużych ilości niewypałów zalegających w ziemi.
Gdzie są te strefy to nie wiem, przypuszczam że wzgórza Seelow oraz cały teren od rz.Odry do Berlina.
Kara za kopanie to nawet do 2000 euro.
Pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Z tego co wiem to na bavari tak jak u nas chodzić można sobie z piszczałką ale kopać nie wolno przynajmniej Pan władza tak mi powiedział w mieście w którym pracuje na Bavari ;] a może ściemniał he :D dokładnie to te okolice Dolna Bawaria, w regionie Donau-Wald, w powiecie Deggendorf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

und lass dich nicht erwischen... i nie daj się złapać...tak napisał jeden gość na forum landu Niedersachsen...Generalnie większość ziem jest prywatna więc jest wymagana przynajmniej zgoda właściciela, ale sa też tereny archeologicznie strzeżone...Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie