Skocz do zawartości
  • 0

Perkun


groszek37

Pytanie

Witam, prosiłbym o identyfikację tego bagnetu. Z początku myślałem, że to wz 24 ale chyba nie. Kupiłem porządne okładziny do niego i nie pasują. W razie wątpliwości służę dodatkowymi zdjęciami i wymiarami (tylko z linijką)

z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się kierował przede wszystkim numerem - jeśli nie jest przebijany, to nie budzi wątpliwości. Różnica (granica) między wz. 24 a wz. 27 została właśnie tak ustanowiona. Z tym, że wz. 24 był pasowany do konkretnej broni, a ten drugi był już uniwersalny.
Wz. 24 powinien mieć też gładką śrubę zatrzasku.
W przypadku Twojego bagnetu wytłumaczeniem może być to, że sprawia wrażenie nieco przyszlifowanego. Były też dwie wersje z okładziną ogniową i bez.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie o to chodzi. Po prostu te bagnety były robione przez długio okres i wyprodukowano ich ponad 340 tysięcy. W trakcie produkcji zmieniano proporcje w ułożeniu śrubek na rekojesci i stąd te rozbieżności. Mozesz mieć oryginalny bagnet wz.24 np. z poczatku produkcji i oryginalne okladki z innego egzemplarza też wz.24 ale np. ze środkowej produkcji i już nie bedą pasować :)

Z innymi bagnetami (zwłaszcza Liść, ość jest dokładnie tak samo :) dlatego jest ryzyko kupowac same okladki np. na all... bo potem się można zdziwić. Najlepiej wyślij gościowi ten bagnet i niech Ci dorobi okładki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, prosiłbym o identyfikację tego bagnetu. Z początku myślałem, że to wz 24 ale chyba nie. Kupiłem porządne okładziny do niego i nie pasują. W razie wątpliwości służę dodatkowymi zdjęciami i wymiarami (tylko z linijką)

z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie