Skocz do zawartości

łuski i nosidło, jak usunąć lekki" nalot rdzy ?


dropek81

Rekomendowane odpowiedzi

albo jest szary po taninie
B44 daje efekt jak lakier bezbarwny - dobrze dobrane stężenie jest ważne, żeby uniknąć ewentualnego połysku.
Wiem, że niektórym nie podoba się efekt uzyskiwany po taninie, ale to popularna metoda zabezpieczania w muzeach.
Pozytywny efekt jest taki, że tanina działać może nawet pod warstwą zabezpieczającą, dzięki czemu nie powstają nowe wykwity.
Dodatkowo powłokę paraloidu zawsze daje się usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mechanicznie, to można byłoby spróbować taką specjalną szczotką, która ma druty nie na obwodzie, tylko od czoła (wygląda jak pędzel).
A co do taniny to właśnie o takiej sytuacji pisałem. Nie masz pewności, że wyczyścisz wszędzie, więc w środku łuskę wystarczyłoby pomalować taniną, a później paraloidem i byłby spokój, a tak zawsze trzeba sprawdzać, czy ruda z załamań nie wychodzi.
Zastanawiałem się też ewentualnie nad zastosowaniem tam fosolu, który powinien związać produkty korozji i zabezpieczyć przed dalszym korodowaniem (problem w tym, że tlenek żelaza czyli rdza nawet po pokryciu warstwą odcinającą dalej stanowi ognisko korozji).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środek niedoczyszczony i bądź pewien że za jakiś czas i tak rdza wylezie. Zrób elektrolizę zawieszając lub ustawiając elektrodę w środku tak aby nie stykała się z czyszczonym przedmiotem. Elektroda np. z kawałka rury z zaspawanym otworem. Na barwę przedmiotu po taninie tak naprawdę niewiele można poradzić. Możesz spróbować przetrzeć całość wełną stalową lub druciakiem do garów.

pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmiot przed kuracją taniną można lekko przemyć fosolem i dokładnie standardowo wypłukać.Na metalu po fosolu odkłada się warstwa fosforanów(też antykorozyjna) i później w połączeniu z taniną z czarnego koloru zostaje blady szarawy - foto po lewej,po prawej sama tanina.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie