Skocz do zawartości

Podstodolniaki Jadowite" czyli motocykle ze strychów i stodół. Part-15


Klemens Forel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 245
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niemieckiego grzanego winka z ruskiego samowaru, opalanego polską dębiną wspomaganą węglem drzewnym poszło 6,5 litra.
Nie wiem jaki masz słuch, ale tym razem byłem bez wpływu C2H5OH na moją duszę i ryja nie darłem zbytnio ani kolęd nie śpiewałem, więc od bramy podobno nie było mnie słychać.
Narzekali na ów fakt osobnicy, którzy nie wiedzieli,że stoję na innym miejscu niż rok temu i mieli w związku z tym trudności z namierzeniem miejsca gdzie usiłuje wcisnąć narodowi jakieś nie potrzebne mi zardzewiałe kawałki żelastwa,
tudzież inne artefakty z grzańcem włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawirując w sieci znalazłem taki filmik.Autorowi tego projektu powinno sie przyznac złoty laur Adama Słodowego.Sami obejrzyjcie jak Molotov M72 Diesel, Bj 1953, 505ccm Lombardini Diesel, 2 Liter / Km, cisnie chyba po niemieckich drogach:

http://www.youtube.com/watch?v=KnwpHkGo3iM
Ps: Zawsze ta ze zdjęcia mi się strasznie podobała taka taka FAJNA i tyle;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robi ma mnie ten diesel żadnego wrażenia.
Koleś po prostu wstawił stacjonarny, mały silnik ropny do ruska.
U nas chłopcy wstawiali do rusków silniki od malucha, garbusa czy 2CV i nikt się tym aż tak strasznie nie podniecał, więc ten diesel też nie jest to żaden wyczyn,
moim skromnym zdaniem.
Niech chłopaczyna przebuduje oryginalny silnik rusa do napędu ropnego aby wytrzymywał on odpowiednio długo bez remontu,
to wtedy się ukłonię.
A tymczasem kark mój sztywny pozostanie przed taką konstrukcją, i już.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Misza Gamoniowicz Miszerski uświadomił mnie o istnieniu takiego cuda podobno są dwa egzemplarze na świecie i tylko jeden na chodzie ponieważ drugi jest repliką tego pierwszego egzemplarza.Tak więc co to jest.....HD 1940 ta zagadka nie dla Ciebie jestem pewny ze wiesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagadka żadna w czasie wojny harley skopiował silnik bmw sahara i włożył go do swojej ramy nie pamiętam jak się ten model nazywał ten , jak dobrze pamiętam indian zrobił podobny manewr , niedużo togo wyszło , przypomniało mi się model xa i wszystko w temacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezlym zaskoczeniem byly sukcesy generala Rommla na pustynnych polach bitew w polnocnej Afryce.Dowodztwo US -Army myslalo, ze wie gdzie lezy tego przyczyna; Niemcy maja swoje BMW na kardan-my musimy miec tez cos takiego-naped na lancuch w piachach to niezbyt dobra idea.Zlecono wiec budowe takowego motorka Harleyowi,Indianowi i firmie Delco.Zorganizowano w te pedy egzemlarz BMW R 12 ktory mial byc dawca swoich najlepszych genow.Jako,ze firma Williama Harleya pracowala pelna para by zrealizowac zamowienia dla wojska dal on ten projekt do wykonania Genral Motors.Harley obiecal dostarczyc do lipca 1942 -1000 szt. w cenie 870.35 $.

To owo" wygladalo rzeczywiscie dosc dziwacznie;dolna" czesc motocykla stanowila prawie wierna kopie BMW wraz z tylnym zawieszeniem na suwaku.Przedni widelec przejeto z modelu Knucklehead.Wprowadzono tez wiele zmian w wyposazeniu wojskowym ,ktore nie pasowalo od poczciwej WL-ki.W lipcu 1943 Ministerstwo Obrony anulowalo wszystkie zamowienia i produkcja zostala od razu wstrzymana. Harley planował jeszcze użyć tych silnikow do skuterow snieznych i do stacjonarnych pradnic-ale i te projekty padly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie