Skocz do zawartości
  • 0

Rozkładany Plecak


matson18

Pytanie

Witam szanownych Forumowiczów. Jestem nowy i to mój pierwszy post. Problem dotyczy identyfikacji plecaka na foto. No właśnie-plecaka?pokrowca na np. radiostację? Plecak nie posiada jakichkolwiek metek czy sygnatur. Ma ktoś pojęcie co to dokładnie może być? Jeśli wątek się pojawił(pomimo tego że szukałem i nie znalazłem niestety)to proszę o usunięcie postu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ciekawy wątek.

I trzymam z Tomaszem70 - też się zgadzam, że to produkt jakiegoś szalonego państwa po II wojnie światowej, które zdecydowało się zaczerpnąć design z najkoszmarniejszego plecaka świata, czyli amerykańskiego M1910/M1928.

Plecak tak idiotyczny, że do dziś rekonstruktorzy historyczni mają potężny problem, jak toto w ogóle spakować. Jedyny plecak w historii wojskowości, do którego trzeba było napisać instrukcję obsługi, bo nikt przy zdrowych zmysłach nie domyśla się, jak spakować plecak, z którego drobniejsze przedmioty wypadają.

Swoją drogą - ciekawe, że takie forum, jak Odkrywca, jeszcze nie poradziło sobie z identyfikacją tego „wynalazku”.

Pozdrawiam i zachęcam do zmierzenia się z tą identyfikacją, bo to naprawdę ciekawe, że jakieś państwo zaczerpnęło od Amerykanów tak koszmarny design.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Forumowiczów. Jestem nowy i to mój pierwszy post. Problem dotyczy identyfikacji plecaka na foto. No właśnie-plecaka?pokrowca na np. radiostację? Plecak nie posiada jakichkolwiek metek czy sygnatur. Ma ktoś pojęcie co to dokładnie może być? Jeśli wątek się pojawił(pomimo tego że szukałem i nie znalazłem niestety)to proszę o usunięcie postu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i przepraszam że nie odpisałem od razu-natłok zajęć. Na klamrach nie ma żadnych oznaczeń, klamerki są cynkowane (a może i niklowane) na jasny połysk(jak nikiel), z kolei skuwki pasków mają połysk żółty (też galwana). Dodatkowo na klapie zamykającej jest umocowana kieszeń doczepiana na dwóch pionowych paskach. Jako że jestem nowy, a ograniczenia pozwalają dodać 1 foto i w dodatku o ograniczonej wadze, to w razie dalszych pytań mogę wysłać poć na priw.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W byłej Czechosłowacji produkowano takie plecaki. Nazywano je "Usarna". Były bardzo popularne pośród młodzieży,wędrowników zwanych trampami. Sam kupiłem taki w 1988 roku.Wystarczy w google wpisać słowo usarna i wyskoczą zdjęcia oraz artykuły jak pakować ten wynalazek. Z tego co zaobserwowałem to towar pakowano w pałatkę i dopiero calosć wkladano do plecaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pas. Poddaję się. Skrzyżowanie wzorców amerykańskich z detalami o konotacji niemieckiej. Prawdopodobnie powojenny demobil któregoś z państw korzystających z zasobów US Army i Wehrmachtu. Wczesna Norwegia? Izrael - lata 50? Nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie