Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

predi888

Zardzewiały pocisk mausera

Recommended Posts

Potrzebuje radu ,jak wyczyścić ten pocisk. Nie chce go dawać do elektrolizy żeby znów nie zrobiło mi się takie coś jak z łuskami .

Nie krytykujcie, tylko radźcie. Jak kolegę cieszy coś takiego, to nie obrzydzajcie mu hobby. Nie wszyscy wykopują karabiny i złote monety.

patton12- dokładnie ,ja jak wracam z wypadu z 1 łuską czy pociskiem to już się ciesze,zwłaszcza że mój region jest raczej ubogi w historię (zwłaszcza II wojny).

Kolego,przeczyść to szczotką na wiertarce. Pomogą Ci przy tym obcęgi/kombinerki. Ja zdaję sobie sprawę,że na początku wszystko cieszy.. ale z czasem znajdziesz jeszcze takie fanty,że o tym zapomnisz. Gwarantuje Ci to, wystarczy tylko szukać !

ja bym oddał do muzeum;) a tak na poważnie, Koledzy przypomnijcie sobie swoje pierwsze wypady, gdzie złamana łuska była fantem roku, nie grajcie takich wyjadaczy;)

Nie czyść, wywal śmiecia. Poczytaj o pociskach z fosforem, mi już kiedyś taki czubek" mauserowski popalił nogawkę i buta.

Ale się ubawiłem, nie zaprzątaj sobie głowy takim badziewiem tylko szkoda czasu i nerwów na takie pierdoły.

Wrzuć do butelki z naftą.Jeszcze lepsze coś typu wd -40.Od czasu do czasu potrząśnij.Też mam w takim stanie.Nie zawracałbym sobie głowy ale pochodzą z miejsca straceń.

Delikatna elektroliza albo autoliza była by najlepsza, dokładnie usunęła by rdzę, później druciak ale spodziewaj się dużych wżerów. Pozdrawiam.

• Create New...

Important Information