Jump to content

Ostatnia szansa"


Recommended Posts

W przyszłym tygodniu rusza w Berlinie akcja Ostatnia szansa". Ma ona na celu złapanie i doprowadzenie przed sąd ostatnich żyjących nazistów, zanim umrą. Centrum Wiesenthala nie spodziewa się wielu zatrzymań, ale każde będzie zwycięstwem.

Oskarżenie w zeszłym miesiącu 98-letniego Laszlo Csatary za pomoc w deportowaniu Żydów do nazistowskiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz i aresztowanie w Niemczech Hansa Lipschisa, strażnika z tego obozu - te dwie sprawy zachęciły łowców nazistów do przeprowadzenia ostatniej, wielkiej akcji wyłapywania odpowiedzialnych za ludobójstwo Żydów podczas II wojny światowej.

Ostatnia szansa II" to nazwa nadana operacji przez Centrum Szymona Wiesenthala. W Niemieckich miastach pojawią się billboardy i plakaty. Mają one zachęcić społeczeństwo do pomocy w śledztwie i zatrzymaniu podejrzanych. Centrum przewidziało nagrody do 25 tysięcy euro.

- To jest to. Od wojny minęło 70 lat, mamy dwa, maksymalnie trzy lata, by ich złapać - mówi Efraim Zuroff z Centrum Wiesenthala . - Nie polujemy już tylko na wysoko postawionych sprawców Holocaustu, w którym zginęło 6 milionów Żydów. Polujemy na tysiące osób, które pomagały i wspierały tę machinę śmierci. W tej chwili może żyć około 60 osób, które chcemy doprowadzić przed sąd - dodaje.

Każdy zatrzymany to nasze zwycięstwo"

- Nie marzę o doprowadzeniu przed oblicze sprawiedliwości wszystkich 60 osób, ale każde pojedyncze zatrzymanie będzie naszym zwycięstwem. Każdy proces pokazuje i przypomina, że wciąż można oddać sprawiedliwość ofiarom Holocaustu - przekonuje Zuroff.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14286598,_Ostatnia_szansa___W_Niemczech_rusza_polowanie_na.html?lokale=wroclaw#BoxWiadTxt
Link to post
Share on other sites
Izraelici są po prostu konsekwentni, jeżeli są w stanie udowodnić mord na swoich pobratymcach to wychodzą z założenia że zbrodniarz musi zostać ukarana bez znaczenia kiedy to nastąpi.
A my w sprawie ludobójstwa na kresach palimy głupa więc nas nie szanują.
Link to post
Share on other sites
Od 1945 roku bandyci mordujacy: niewinnych, kobiety, dzieci, jencow, chorych...., a pochodzacy z Niemiec, Austrii i innych krajow mogli liczyc na systemowa ochrone i specjalne akcje oddalajace ich od wymierzenia sprawiedliwosci, a nawet specjalne apanaze. Dzieci bandytow tez chronily swoje interesy unikajac skazywania swoich ojcow i matek przez np. niszczenie dokumentow. I robiono to w ramach specjalnych akcji grupowo i na wielka skale. UE przez caly czas swojego istnienia nie zrobila NIC, zeby ukarac zbrodniarzy drugowojennych: brunatno-socjalistycznych i komunistycznych (chodzi o wszystkie zbrodnie komuistyczne, nie tylko drugowojenne). Dlaczego? Bo i jedni i drudzy w ciagu minuty stali sie socjaldemokratami i tworcami UE. Rownanie : sfastyka + sierp i mlot = UE mowi wszystko o korzeniach tej organizacji. I czy system tworzony przez bandytow wojennych i ich potomkow moze byc sprawiedliwy? A plakaty na ulicach i inne akcje medialne to tylko mydlenie oczu naiwnym.
Link to post
Share on other sites
Jezeli prawie co dziesiaty czlonek powojennych niemieckich sluzb: tych tajnych i tych jawnych, byl wczesniej czlonkiem zbrodniczej organizacji, to jest jasne, ze celowo i systematycznie niszczono dokumenty dotyczace haniebnej dzialalnosci niemcow i ich sojusznikow w czasie wojny i mialo to miejsce od 1945 roku i prawdopodobnie trwa do dzisiaj. (http://alehistoria.blox.pl/2012/01/NIEMIECKI-WYWIAD-NISZCZYL-TECZKI-CZLONKOW-SS.html).
UE ma swoj trybunal sprawiedliwosci", ktory jakos nigdy nie blysnal skazanien brunatnego socjalisty lub komunisty za dokonane zbrodnie, co wskazuje na to, ze ktos ma w tym jakis interes. Stad moja teza o ukladzie miedzy zbrodniarzami chronionymi przez stworzona przez nich i ich potomkow UE.
Link to post
Share on other sites
Podpowiem" Ci, że na Forum jest kilka wątków dotyczących powojennych zajęć byłych brunatnych towarzyszy...

Natomiast jeśli planujesz udowadniać, że Wspólnota węgla i stali powstała dla krycia funkcjonariuszy reżymu Adiego, to proponuję założyć osobny wątek. Najlepiej w Historii najnowszej...
Link to post
Share on other sites
Czlowieksniegu – nie trafiles. Niczego nie chce udowadniac. Pokazuje jak system dzialajacy w UE ukrywa brudy dotyczace przeszlosci. W Europie Wschodniej socjaldemokraci chronia komunistycznych zbrodniarzy, a na Zachodzie brunatnych. To sa fakty.
Ciekawe jest to, ze zbrodniarzy odpowiedzialnych za mordowanie Polakow nie szuka sie z takim rozmachem, a gazeta ktora informacje o “polowaniu” na mordercow zydow, mordujacych Polakow broni. Czy to nie jest postawa rasistowska? Nawet ofiary sie dyskryminuje. Sa zbrodniarze nasi (zydowscy), ktorych sie broni lub udziela sie im azylu (np. szef obozu koncentracyjnego Morel i jego ucieczka do Izraela), i ci ktorzy zasluzyli na kare, czyli niezydzi.
Link to post
Share on other sites
Ok,a ja poszukuję żydów odpowiedzialnych za holocaust narodu Palestyńskiego ,wiem wiem Żydzi mają monopol na holocaust tylko to co im robili naziole ,oni robią to samo Palestyńczykom dziś.Warto przy okazji wspomnieć żydo-komunę jak już sobie do tależa plujemy- otóź poszukujemy Żydowskich oprawców narodu Polskiego .Z góry mówię Yeti że prowokacją mi tu zapodaje,jak masz bana mi zapitolić to zrób to już bo ,dyskusja nie napAwa pojednaniem obu narodów.
PZDR.
Link to post
Share on other sites
http://media.wp.pl/kat,1022939,wid,8465891,wiadomosc.html
http://www.bibula.com/?p=19743
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14168477,_Zbrodnia_doskonala____raport_o_nierozliczeniu_hitlerowskich.html
http://wpolityce.pl/wydarzenia/50743-niemcy-wybiorczo-podchodza-do-poszukiwan-sprawcow-zbrodni-z-czasow-ostatniej-wojny-kaci-polakow-moga-spac-spokojnie
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Nazistowski zbrodniarz wojenny, pochodzący z Węgier Laszlo Csatary, zmarł na zapalenie płuc w wieku 99 lat w szpitalu w Budapeszcie - poinformował w poniedziałek jego adwokat Gabor Horvath.
Csatary w 1944 r. jako komendant policji w Koszycach uczestniczył w organizowaniu deportacji 12 tys. tamtejszych Żydów do Auschwitz. W 1948 r. został zaocznie skazany przez komunistyczny sąd Czechosłowacji na karę śmierci.

Uciekając przed wymiarem sprawiedliwości, w 1949 r. zbiegł z jugosłowiańskim paszportem do Kanady, której obywatelem został sześć lat później. Mieszkał w Montrealu, handlował dziełami sztuki.

W 1997 r. rząd Kanady odebrał mu obywatelstwo, argumentując, że uzyskał je dzięki złożeniu nieprawdziwych zeznań. Csatary wrócił na Węgry. Zamieszkał w Budapeszcie, gdzie w lipcu ubiegłego roku dzięki informacjom Centrum Szymona Wiesenthala wytropili go reporterzy brytyjskiego dziennika The Sun".

Dożywocie zamiast kary śmierci

Csatary został zatrzymany i od tego czasu przebywał w areszcie domowym. W marcu sąd w Koszycach unieważnił zaoczny wyrok śmierci dla Csataryego. Argumentował, że kara śmierci została zniesiona w Czechosłowacji w 1990 r.

W czerwcu węgierska prokuratura postawiła Laszlo Csataryemu zarzut popełnienia zbrodni wojennych. Postawiono mu zarzuty zabijania oraz torturowania ludzi i tym samym popełnienia zbrodni wojennych częściowo w charakterze sprawcy i częściowo w charakterze wspólnika" - oświadczyła wtedy rzeczniczka węgierskiej prokuratury generalnej Bettina Bagoly.

Csatary miał stanąć przed sądem w ciągu trzech miesięcy. Swymi działaniami Laszlo Csatary świadomie udzielił pomocy w bezprawnym zabijaniu i torturowaniu Żydów, deportowanych z Koszyc do obozów koncentracyjnych" - pisała prokuratura.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75477,14425121,Zmarl_wegierski_nazistowski_zbrodniarz__Nie_doczekal.html#ixzz2bkVY8FRR
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information