Skocz do zawartości

Pojmać Tito Drvar 1944/ Normandia 1944- Bitwa Żmigrodzka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 weeks later...
http://www.facebook.com/events/452231814879359/452598874842653/?comment_id=452638851505322¬if_t=event_mall_comment


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 17:26 20-05-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
I po imprezie.

Dzięki wszystkim, którzy zjawili się na naszej imprezie. Mam nadzieję, że Ci którzy pojawili się po raz pierwszy nie żałują swojej decyzji :)

Dziękujemy wszystkim sponsorom i osobą które nas wspierały.

Darek, Leszek- dzięki za ogarnięcie strony niemieckiej.
GRH Tobie Ojczyzno oraz 15 pup, za efektowne zdobycie mostu!

Wszystkim pozostałym za dostosowanie się do scenariuszy, obecność i zaangażowanie.

Czekamy na fotki i filmiki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że kolo z pierwszego zdjęcia ma super koszulę - białą w niebieska kratę - wg mnie to jest po prostu skandal a nie rekonstrukcja do której przygotowywaliście się od roku.
Zapomnieliście o takich perełkach jak Willys i mundur Tity - bez tego to zwykła gonitwa po parku a nie nawiązanie do historii walki o Drwar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie takie galoty" ma to jego sprawa ale jeżeli prezentuje się na poważnej rekonstrukcji to chociaż niech stara się odtwarzać daną sylwetkę wiernie historycznie. No chyba, że jest w stanie podać źródło historyczne mówiące o używaniu niebieskich chust w białe grochy przez Batalion 500 SS.Chętnie się czegoś nauczę - nie jestem alfą i omegą jak niektórzy koledzy na tym forum. Na zdjęciu ewidentnie widać, że jak to określiłeś - pacjent" taką apaszkę ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W operacji pod Drvarem, wzięli udział piloci szybowcowi, którzy przynależeli do Luftwaffe, 500 batalion nie posiadał własnych wykwalifikowanych pilotów. Każdy pilot był oprócz swej specjalności wykwalifikowanym żołnierzem wojsk powietrzno-desantowych i po wylądowaniu brali udział w walce jak pozostali spadochroniarze, piechota szybowcowa etc. Tak też było i pod Drvarem, na co są dowody na fotografiach. Tak, że tu akurat Kolego dirle, kulą w płot. SS-man z Prinz Eugen w butach spadochronowych to rzeczywiście duży błąd, tego odpowiedzialni za stronę niemiecką nie powinni przepuścic. Co do chust ... no cóż ... zachowane relacje samych spadochroniarzy wskazują na ręczniki bądź trójkątne chusty służące do unieruchamiania kontuzjowanych kończyn, czarno-białe zdjęcia nie pozwalają ustalic ponad wszelką wątpliwośc co to było, może po prostu zwykłe kawałki jakiegoś innego materiału. Materiał w grochy, wątpię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za wspólny udział w Bitwie Żmigrodzkiej 2014" w imieniu ROK TBŻiP 15 PUP . Dziekuje organizatorowi za opieke nad nami, namiot nad głową i michę :) Dziekujemu GRH Tobie Ojczyzno za wspólną walke ramie w ramię przy zdobyciu i odpieraniu niemieckich kontrataków. Dziękuję naszym wrogom" za wspaniałe przedstawienie działań nocnych i prosze wybaczyć, ze nie mogliśmy was wszystkich wziąść do niewoli :) Dziekuję tez wspaniałej publiczności Żmigrodu i okolic. Dziękuję tez fotografom, którzy w sobote wykonali z nami , spadochroniarzami kawał dobrej roboty podczas sesji fotograficznej. Wszyscy sie ciągle uczymy, dlatego wszelkie niedociagnięcia staramy sie poprawiać na bieżąco.
Film ze spokojnej" strony mostu :)

http://www.youtube.com/watch?v=xw0xxIaOgvM
http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,zmigrod-2014,16416
http://www.facebook.com/reniusz.ceron/media_set?set=a.291733344334469.1073741848.100004934166718&type=1
http://www.facebook.com/ulanipoznanscy?hc_location=timeline
http://www.facebook.com/ReenactingPhotography?fref=ts


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Czlowieksniegu 21:48 14-06-2014
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńczyk - tak jak powiedziałem nie jestem alfą i omegą i uczę się cały czas więc jeżeli jest to prawda to chylę czoło i przyznaję się do błędu. Niemniej z chęcią zobaczę zdjęcia o których piszesz. Ale z pewnością ów pilot nie wyfasował tej pięknej koszuli w magazynach w Stendal.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Personel szybowcowy, biorący udział w operacji nie pochodził ze Stendal, ale z baz Luftwaffe w Jugosławii, może z Madarushka Banja czy Papa na Węgrzech, ale z pewnością pilot nie wyfasował tej koszuli, z tamtejszych magazynów, także ;) Ale zdarzało się im nosic koszule cywilne, myślę, że w tym przypadku członek KG Adler chciał ubogacic prezentowaną postac, członkom tejże grupy, odmówic doświadczenia i wiedzy, nie można. Co do innych poruszonych przez Ciebie kwestii ... no cóż, decyduje o nich ten, który dysponuje kasą.
Fotki, które dokumentują przebieg operacji zamieszczone są w znakomitej pozycji wydawnictwa Schiffer, która jest reprintem raportu z przebiegu akcji, autorstwa korespondentów i/lub tłumacza z LW (w tej chwili nie pamiętam, a nie mogę się odwołac do mojego egzemplarza bo akurat jest wypożyczony), biorących w niej udział. Pozycja pięknie wydana edytorsko, zdjęcia wysokiej jakości, nie pozostawiające wątpliwości. O historii samego batalionu, operacji Roesolsprung" popełniono trochę wartościowej literatury, do której warto się odwołac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duńczyk - tak jak powiedziałem nie jestem alfą i omegą i uczę się cały czas więc jeżeli jest to prawda to chylę czoło i przyznaję się do błędu"

dirle, też nie jestem alfą i omegą więc jeśli chodzi o chustkę w kropy to przyznaję się do błędu. Nie wiedziałem, że ich nie używano w 500 SS choć do końca to nikt pewności nie ma. Zabrakło najważniejszego człowieka w temacie na naszej imprezie dlatego nie miał kto wyeliminować tego typu niezgodności. Moim zadaniem, a dokładnie naszej grupy było przygotowanie pojemników zrzutowych z czego sie wywiązaliśmy. Problemy organizacyjne i finansowe spowodowały pewne ograniczenia dlatego nie było Willysa i tankietki. Osobiście przygotowywałem sylwetkę Walthera Hummela z której zrezygnowałem dowiedziawszy się, ze nie będzie tankietki i Willysa. Mundur Tity nie wiedzieć gdzie wcieło ale to już nie była moja działka. Co zaś tyczy sie bokserek to śmigam w czerwonych z ruską gwiazdą, bo tam jest jej miejsce...:) Napewno nauka nie poszła w las, a z popełnionych błędów wyciagniemy wnioski i postaramy się nie popełniać ich w przyszłośći :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie