Skocz do zawartości

Pojmać Tito Drvar 1944/ Normandia 1944- Bitwa Żmigrodzka 2014


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 weeks later...
Po stronie niemieckiej zgłosiła swój akces:
sekcja LW Festung Breslau
549 Volksgrenadier Divison
proszę o potwierdzenie udziału ze strony kozic" ;) obiecaliście Brandemburczyków w klimatycznych włoskich kamuflażach ;) oraz kolegów z Pioniera 39
Czy są chętni do odgrania roli oddzialu rozpoznawczego Prinz Eugen"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z szefem wszystkich szefów-Duńkersem moge stwierdzić że jest odpowiedni. Poprosiłem Nestofa o foto rekawów wewnatrz, zblizeń na których widać gramature materiału i odpowiedniego odcienia, bo te ze stronki troszke przekłamuja. Znawcy tematu stwierdzili, ze jest ok i takiego własnie sobie kupiłem. Polecam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten kombinezon z linku to rzeczywiście ten sam z fotek, które Leon otrzymał od nestofa to jak najbardziej godny polecenia. Musi byc knochensack w maskowaniu splinter B wzoru trzeciego. Poprawne są rwónież w ofercie spearheda, o tyle interesujące, że produkowane w dwóch wersjach kolorystycznych materiału podstawowego - tzw. oliwki" (ciemniejsza) i jasnej zieleni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osób odtwarzających partyzantów Tito- trochę słów o tym co powinniście i czego nie powinniście używać w rekonstrukcji ;)

Dopuszczalne umundurowanie:
- angielskie Battle Dressy,
- przedwojenne jugosławiańskie mundury,
- mundury włoskie,
- mundury niemieckie, używane na Bałkanach
- wdzianka cywilne- choć ubrań cywilnych widuję na zdjęciach mało, to z braku laku można się nimi posiłkowa,
- buty- cywilne, trzewiki, saperki

Wyposażenie:
- odpowiednie do broni która będzie używana w trakcie reko, a więc dopuszczalne- ładownice niemieckie, malincherowskie, brytyjski uniwersalne, bandoliery, ładownice myśliwskie.
- wyposażenie ogóle- tak jak przy umundurowaniu, przy czym nie ma co obwieszać się zbytnio. Można posiłkować się wyposażeniem węgierskim oraz bułgarskim

Broń:
- broń zdobyczna niemiecka oraz włoska,
- broń pochodząca ze zrzutów- brytyjska i amerykańska,
- broń jugosławiańska,

Nakrycia głowy:
- tak jak przy umundurowaniu
- NIE UŻYWAMY HEŁMÓW!- zastępujemy je innym nakryciem głowy.

Mam nadzieję że trochę pomogłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Do osób odtwarzających partyzantów Tito- trochę słów o tym co powinniście i czego nie powinniście używać w rekonstrukcji ;)"

wypadało by podac źródła z na których się opierasz (pierwotne - dokumenty, zdjęcia, jak i wtórne - ksiązki, teksty, strony www).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie