Skocz do zawartości

Zdjęcie naszego samolotu - część 22


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 418
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Fotka jest (i pewnie zostanie) w albumie po babci, który obejrzałem zupełnym przypadkiem u klientki, podczas zwykłej rozmowy o interesach. Ponoć ten w pierwszej kabinie to ówczesny babciny absztyfikant" - być może na odwrocie istnieje jakaś adnotacja, ale fotka jest przyklejona. Nie miałem porządnego aparatu, kopię zrobiłem smartfonem. Zresztą jakość oryginału jest mizerna i mam wrażenie, że to foto zrobiono amatorsko. Oczywiście - jako, że to pamiątka rodzinna - nie ma mowy o odkupieniu fotografii.
Na fotografii jest ślad pieczątki FOTOSTUDIO BONIN (?), chyba Bonin - bo miejsce, gdzie mieszka owa pani (przedwojenna willa w dzielnicy Sołacz w Poznaniu) jest o niecały kilometr od innej, zwanej właśnie Bonin. Mam jednak wrażenie, że taką fotografię już gdzieś widziałem - być może to kopia, którą Pan Lotnik (albo też i inni...) rozdawał szerzej, bo tak naprawdę odbitka jest tak nieostra, że i ja też mógłbym się upierać, iż to moja osoba siedzi tam i szczerzy zęby.
Znajomość z lotnikiem chyba nie miała dalszego ciągu, bo dziadkiem mojej rozmówczyni został ktoś inny.

A herbatkę lubię - to właśnie kiedy ją siorbałem, już po dogadaniu szczegółów, prowadząc luźne rozmowy o pracy i hobby, coś wspomniałem o mojej pasji gromadzenia starych lotniczych fotografii, zalegających tu i tam - i TA-DAAM! - klientka przypomniała sobie o tym albumie.
Totalny przypadek - ciekawe, ile takich mnie ominęło....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie