Skocz do zawartości

Zambrów i okolice


Rekomendowane odpowiedzi

Brawo kolego - doświadczenia z erenu" połącz jeszcze z lokalną historią (książki!)- będziesz miał jeszcze większą frajdę z poszukiwań. Tak trzymaj - więcej lasu mniej telewizora;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 161
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
10-13 września 1939 w rejonie Zambrowa walki z siłami Niemieckimi (XIX Korpus Pancerny gen. Guderiana) toczyła 18 Dywizja Piechoty Wojska Polskiego, dowodzona przez płk. Stefana Kosseckiego. Znaczna przewaga wojskowa wroga spowodowała kapitulację dywizji, której pozostali żołnierze (kilka tysięcy ludzi z 33, 71 i 18 pułku piechoty 18 DP), zostało spędzonych na plac ćwiczebny koszar wojskowych w Zambrowie." Cytat z Wiki - to o Twoim Zambrowie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu bylem w Twoim lesie musze przyznać, że dziwnę że nie znalazłeś nic w nim ja chodząc z kolegą nie całe 2 godzinki natrafiłem przy rowie na dwa bagnety od mousina jeden cały drugi połamany wręcz destrukt, całe tuziny amunicji mój kolega znalazł połowę puszki po masce, i niezbędnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszku,możesz powiedzieć co znaczy słowo dzienkuje"?
I skoro na zdjęciach niemalże nic nie widać mimo to je wstawiasz..

Dopracuj może ortografie,słownictwo,ogarnij jak zrobić zdjęcie a potem działaj w wątku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie