Jump to content

200 pocisków w skupie złomu. Saperzy na miejscu


Recommended Posts

- 200 pocisków przywiózł w środę na skup złomu mężczyzna. I wszystko sprzedał - informują policjanci, którzy zabezpieczyli z saperami ul. Ułańską w Świętoszowie (woj. dolnośląskie).

- Dostaliśmy informację od żandarmerii wojskowej, że w świętoszowickim skupie złomu jest około dwustu pocisków - mówi Anna Kublik-Rościszewska, rzeczniczka bolesławieckiej policji.
Może dojść do wybuchu"

Na miejsce przyjechali funkcjonariusze i saperzy, którzy zabezpieczyli teren.

- W każdej chwili może dojść do wybuchu. Cały czas nie wiemy, co to są za pociski - dodaje Kublik-Rościszewska.

Niebezpieczne elementy trafiły na skup w Świętoszowie w środę. - Przyjechał mężczyzna i po prostu je tu sprzedał - tłumaczy Kublik-Rościszewska.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-wroclaw,44/200-pociskow-w-skupie-zlomu-saperzy-na-miejscu,319361.html


______________________

Zdjęcia w fotel nie wciskają...
Link to post
Share on other sites
Zużyte łuski do 73 mm armaty 2A28 Grom z BMP-1, puste korpusy wystrzelonych pocisków artyleryjskich i moździerzowych, na dodatek jeden na zdjęciu oświetlający, z powodu czegoś takiego ewakuacja i wielki rwetes - rzeczywiście jest o co bić pianę. Stanowisko ŻW jeszcze rozumiem, bo im zwyczajnie nie w smak, że ktoś się kręci po ćwiczeniach po poligonie i zbiera złom, ale Policja po raz kolejny wykazała się ignorancją (a rzekomo w każdej komendzie powiatowej powinien być przeszkolony pirotechnik).
Link to post
Share on other sites
Na razie saperzy zabezpieczają elementy, które na poligon trafią dopiero po południu. Wtedy też zostaną zdetonowane". I ktoś je znów pozbiera, zawiezie na skup złomu, przyjedzie TVN i tak w kółko?
Link to post
Share on other sites
Jeżeli to co czytam to prawda ( a głowy za to nie położę) to pomiędzy złomem było też co najmniej kilka urwiłapek. Że na zdjęciach ich nie widać ?
No cóż, takich mamy dziś reporterów...
A aktywne urwiłapki jak najbardziej są w zainteresowaniu saperów, choćby i w 100 tonach zwykłego złomu z poligonu zalegały.
Link to post
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.×
×
  • Create New...

Important Information