Skocz do zawartości

Karbala"


macvsog

Rekomendowane odpowiedzi

To już 9 lat od tamtych wydarzeń. Przez długi czas pomijano je milczeniem, wszelkie wzmianki na ten temat oraz autentyczne filmiki umieszczane m.in. na Y.T. skrupulatnie usuwano.

Dziś już bez konsekwencji a nawet z dumą możemy przybliżyć Wam bohaterską postawę niewielkiej grupy żołnierzy z 17 B.Z. z Międzyrzecza oraz ich Bułgarskich towarzyszy broni.
Żeby było ciekawiej, własnie trwa produkcja filmu fabularnego o tamtych wydarzeniach pod roboczym tytułem "Karbala. Miałem przyjemność zapoznać się z jego scenariuszem, film zapowiada się naprawdę obiecująco".

(...)Po powrocie do kraju polskim żołnierzom zakazano mówić o tym co wydarzyło się w Karbali, przez długi czas nie uhonorowano bohaterów w żaden sposób.(...)"
http://bellum.com.pl/obrona-city-hall-najwieksza-bitwa-polskich-zolnierzy-od-czasow-ii-wojny-swiatowej/

http://www.youtube.com/watch?v=CPPxBecgwQY


Źródło powyższego tekstu:
http://www.facebook.com/StowarzyszenieRannych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ogladał film na YT to nie widac tam zadnego bohaterstwa, tylko zwykłe sranie w gacie( ja osobiście pewnie bym też tak zrobił). Dopowiadanie historii to juz inna bajka, a szczególnie o tym ilu to nasi dzielni chłopcy rozwalili wrogów, i jak ich wywozili koledzy na wózkach. Kto tam nie był to może i w to uwierzy, tam nie było i niema linii frontu, nie wiadomo kto strzela i skąd, zreszta widać to na załaczonym filmie. A na marginesie to po co rozgłos?( nasi to nie Amerykanie), żeby jakiś posraniec nam bombkę podrzucił w odwecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kolego Janiszelk,

Po to powinny powstawać takie filmy by pod każdym artykułem z Afganistanu czy wcześniej Iraku nie było 90% hejterskich komentarzy życzących śmierci et cetera Naszym chłopakom. Zresztą jest z czego być dumnym i tylko dziwiło mnie od pamiętnego artykułu w GW kilka lat temu, że o tamtych bohaterach zapomniano, bo śmiało tak można powiedzieć. W USA byliby obdarowani medalami oraz odwiedzali by szkoły by krzewić patriotyzm wśród młodzieży.
Jedyne czego bym pragnął to by film ten powstał właśnie w Hollywoodzie, gdyż nasz rodzimy biznes filmowy zapewne sknoci to jak w podobnych obrazach.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Byłem na premierze filmu Karbala", który od dzisiaj wchodzi na ekrany kin. Pierwsze wrażenie po obejrzeniu, że dawno nie widziałem POLSKIEGO FILMU tak dobrze zrobionego i ładnie opowiedzianego". I co ważne pokazującego bardzo pozytywnie polskich żołnierzy, bez patosu :!: Jak przeczytałem w jednej recenzji, film może bez spektakularnych (czyt. hollywoodzkich) scen batalistycznych, ale zrobiony prosto i sugestywnie. Całkowicie się z tym zgadzam.

Owszem widoczne są zapożyczenia np. z Helikoptera w ogniu" itp. ale zupełnie to nie przeszkadza. Widać też, że budżet polskiego filmu to UŁAMEK Helikoptera". Co nie zmienia faktu, że jest to - moim zdaniem - naprawdę dobry polski film.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi gwiazdami. Sam byłem zdziwiony, że prawie ich nie ma (jeśli zaliczysz do nich B.Topę). To wielki plus, że nie ma Wesołowskiego, Szyca, Zebrowskiego itp. nic oczywiście im nie ujmując.
Może Was zdziwię, ale w przeciwieństwie do Furii" czy Miasta 44" akurat Karbalę" z chęcią obejrzę jeszcze raz :-))))

P.S. Rozczaruję tych co spodziewają się obowiązkowego" sexu w polskim filmie... nie ma go w ogóle !!! :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. I co ważne pokazującego bardzo pozytywnie polskich żołnierzy, bez patosu"

Dla demokracji czy dla kredytów?

Jak ktoś kogoś atakuje to albo się zwiewa a jak sie nie da to zostaje obrona.

Będzie w necie to obejrzę,grosza nie dołożę na/za ten film bo dla mnie pachnie osaczonymi najemnikami co po prostu się bronią przed czapką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie