Skocz do zawartości

Tekst hymnu trzeba zmienić


Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystkich wytknietych ulomnosci tekstu warto przy nim pozostac,
primo: jak tak looknac to chyba bedzie najstarszy w obecnej rzeczywistosci,
secundo:nie wywyzsza nikogo i nie poniza, znaczy demokratyczny,
tertio:jak chcecie nowej wojny polsko-polskiej to probojcie zmienic
Tak mi sie nasunelo, jak w RPA nastalo owe" to flage i hymn zmienili, a duza czesc populacji musiala sie nowego jezyka nauczyc,aby slowa zrozumiec i zaspiewac, a znajac nasz rod to nie wiem czy do tego samego by nie doszlo.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoka wojen napoleońskich to był ten moment (drugi, w sumie) kiedy my, Polacy, usiłowaliśmy włączyć się w bieg najnowszej historii Europy jako podmiot. I dlatego też, nie widzę nic niestosownego w tym, że pieśń odwołująca się do tego okresu, stanowi jeden z symboli naszej tożsamości narodowej.'
A jak kogo łapska swędzą...to niech im inne zajęcie znajdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
Oho profesorek zapałał świętym oburzeniem.Trzeba więc dla niego natychmiast wyrzucić szablę i zastąpić ja wibratorem.Czarniecki też poleci-wszak to człowiek chory z nienawiści do Ukraińców,nietolerancyjny i zapewne homofob.Przy tym hymn najlepiej powinien zupełnie zniknąć jako źródło polskiego nacjonalizmu i faszyzmu.Ile w tym hymnie agresji i
megalomanii.Chociażby biją w tarabany.Zacznie się od tarabanów a skończy na Wietnamczykach i Murzynach.I oczywiście jawna dyskryminacja rzek-rzeka także ma prawo do własnej seksualności i być może nie życzy sobie aby przechodziły przez nią tłumy Polaków.Zakrawa to nawet na gwałt,rzeka powinna domagać się odszkodowań od państwa polskiego za kilka wieków łamania jej intymności.

A tak na serio-profesorka chyba pogięło trochę na starość.
Ale czego spodziewać się od gazety,która twierdzi,ze rozbiory Polski były dla nas bardzo korzystne???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Tez mnie to zastanawia kto normalny czyta GW , oczywiscie wylaczajac dzial / ogloszenia / . Na mnie zawsze olbrzymie wrazenie robila Rota" oraz dzieki Fordowi Bogurodzica". Na temat jakichkolwiek zmian proponowanych przez pana prof.szkoda tracic czas . To byl.chyba ostatni wzwod para-intelektualny geriatryka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Po tym artykule napisałem na forum GW:

Odwalcie się
grba 12.11.04, 10:41
Bolek Bierut pojechał z nowym hymnem i nowym godłem Polski Ludowej do tow. Stalina. Stalin nowy hymn zignorował, a patrząc na nowe godło, powiedział: arioł eta charoszaja ptica".
I kto miał więcej oleju w głowie?

W piątek jadąc samochodem słuchałem w TOK FM dyskusji czterech mędrców: Żakowskiego, Wołka, Władyki i Lisa.

Lis na zakończenie po słowach Wołka, że Polska może nie jest oazą stabilmości, ale równowaga względna jest stwierdził, że zawdzięczamy to Józefowi Stalinowi. A co, nie jest tak. Mielibyśmy Ukraińców i Białorusinów, bylibyśmy koroną, a tak jesteśmy na swoim". Koledzy w obrócili to w żart i nazwali go lizusem Stalina.

W zeszłym roku pisanie takich głupot uchodziło, bo europejskość, multikulti, wietrzmy polski grajdół... Teraz nasze głowy do pozłoty zauważyły, że świat w wielu miejscach się pali i że lepiej z eksperymentami przystopować, bo można wyjść nie na swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Grba, mainstreamowe gadające głowy", niestety mają tak otwarte umysły, że już dawno im wywietrzały... Niestety nie wywietrzało im poczucie własnej nieomylności i misja" uświadamiania maluczkich". A co najciekawsze to biografie(czytaj przekręty) tych głów...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie