Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Ave Danzig

Nietypowe bicia łusek mauser

Question

• 0

Witam, może ktoś z kolegów pomoże w rozszyfrowaniu tych 2 bić, łuski standardowe mauserowskie.

Pierwsza 22 już gdzieś na forum przemknęła ale chyba bez ID

Recommended Posts

• 0
Może wczesne partie dla wojska ?

Sellier & Bellot, Schönebeck to późniejszy Patronen- Zündhütchen- und Metallwarenfabrik AG

• 0
Dzięki saperfts ale...

w Belgii produkcję karabinów 7,92 mauser rozpoczęto dwa lata później (Mauser wz.24/30), amunicję do nich zapewne też, na co wskazują sygnatury zaczynające się od Φ Н 24.

Co do tej drugiej, to wszystko się zgadza ale dla wojska była produkcja z kodem P69 i to bez przerwy od 1935 do 1940, plus jeszcze kilka partii z 1926 więc po co miałby być taki wyjątek. Jednakże przyjrzałem się nieco spłonce i zauważyłem wokół niej zielony lakier, a wiem że w niemieckiej amunicji myśliwskiej używano tylko czarnego lakieru który służył wyłącznie do ochrony spłonki przed zawilgoceniem i nie określał rodzaju pocisku... także nadal nie wiem jakie przeznaczenie i na jaki rynek był ten nabój.

• 0

Czego się dowiedziałem:

A więc, łuki z biciami 21 i 22 które oznaczają końcówki lat 1921 i 1922, zostały wyprodukowane w Niemczech, z bardzo dużym prawdopodobieństwem przez zakłady Polte, Werk Magdeburg. Potwierdza to niemalże identyczna czcionka jak na Exerzierpatrone z tegoż zakładu. Była to dyskretna produkcja na niewielką skalę, uwarunkowana zakazem produkcji broni i amunicji zawartym w traktacie wersalskim. Znana produkcja to Patronen 88 (tępołukowe) i Patronen S (ostrołukowe).

• 0
Druga łuska SB Schönebeck, to niemiecka produkcja eksportowa dla Hiszpanii (na potrzeby wojny domowej). Był to Patrone s.S. (Schweres Spitzgeschoss).

• 0
M88 to są te które są tylko ich nikt nie widział i nie znalazł ?:)

No i sie zagadka rozwiązała. Nie spodziewałem sie nawet że Schonebeck produkował patrony dla Hiszpanii

• 0
Może ktoś z kolegów posiada jakieś niespotykane lub niezidentyfikowane sygnatury łusek mauserowskich i mógłby zamieścić zdjęcia ? Jest możliwość zaprezentowania swoich ciekawostek i szansa na identyfikację za pośrednictwem zagranicznego forum.

Podkreślam iż powinny to być bicia nie występujące w ogólnodostępnych źródłach.

• 0
Na municion jest kilka stron z amunicją używaną w czasie Wojny Domowej w Hiszpanii.Jak na razie Jordi widać nie znalazł takich łusek na pobojowiskach Guerra Civil.

• 0
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą tajemniczą M-88 której nikt nie widział.Na municion org jest kilka np.http://www.municion.org/792/NM888NormG.jpg
Także kilka trafiłem .

• 0

Ave , nie wiem czy pamietasz ten wątek . Luska nadal nie zidentyfikowana
http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=705751#1448781

Ciekaw jestem co zagramaniczni koledzy podpowiedzą :)