Jump to content

Negował Holokaust. W ramach kary odwiedzi Auschwitz


Recommended Posts

1,5 roku więzienia w zawieszeniu, a w ramach kary - wizyta w obozie Auschwitz i opisanie swoich przeżyć. W piątek sąd uznał winnym negowania Holokaustu 42-letniego Węgra. W trakcie demonstracji w 2011 roku w Budapeszcie, mężczyzna rozwinął transparent z napisanym po hebrajsku tekstem: agłady nie było".

To pierwszy taki wyrok od wejścia w 2010 roku na Węgrzech nowego prawa dotyczącego negowania Holokaustu. Ustawa przewiduje za publiczne negowanie Holokaustu lub pomniejszanie jego znaczenia karę do trzech lat więzienia.

42-letni Węgier, został w piątek skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu i dodatkowo w ramach kary odwiedzi były hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz. Na polecenie sądu ma też opisać swe wrażenia i refleksje z tej wizyty.

Sąd w Budapeszcie dał podsądnemu wybór odwiedzin miejsca związanego z Holokaustem: Pomnik Holokaustu w Budapeszcie, Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem w Jerozolimie i były obóz Auschwitz. Mężczyzna wybrał Auschwitz.Miał transparent z napisem agłady nie było"

Skazany informatyk ma też zakaz udziału w zgromadzeniach i wydarzeniach politycznych. W trakcie demonstracji w 2011 roku w Budapeszcie rozwinął on transparent z napisanym po hebrajsku tekstem agłady nie było". Po 15 minutach został zatrzymany przez policję.

Ofiarami Holokaustu było na Węgrzech podczas II wojny światowej ponad 500 tys. Żydów. Większość została wymordowana w Auschwitz, ale dziesiątki tysięcy straciło życie w zbiorowych egzekucjach i marszach śmierci na Węgrzech.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/negowal-holokaust-w-ramach-kary-odwiedzi-auschwitz,303883.html
Link to comment
Share on other sites

Miałby towarzystwo...

Wpadka bliźniaczek. Holocaust to klej do tapet"

Dwie nastoletnie Rosjanki w programie telewizyjnym stwierdziły, że Holocaust to klej do tapet". Zorganizowano więc im wycieczkę do muzeum znajdującego się na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Siostry-bliźniaczki, Żenia i Ksenia Karatyginy, stały się znane po tym, jak w grudniu 2011 roku w jednym z programów telewizyjnych, odpowiadając na pytanie: czym jest Holokaust?, stwierdziły, że nic im ten termin nie mówi i zasugerowały, że Holocaust to klej do tapet".

Filmik z fragmentem tej audycji został umieszczony w serwisie You Tube, gdzie natychmiast zrobił furorę. Stał się również zapalnikiem żywej dyskusji w internecie dotyczącej wykształcenia współczesnej młodzieży.


http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wpadka-blizniaczek-holocaust-to-klej-do-tapet,1,5408947,wiadomosc.html
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information