Jump to content

Horten VC


Recommended Posts

Trooper85 Pierwsze na świecie Jedno skrzydłowce z silnikami Odrzutowymi Amerykanie skopiowali i zrobili Stealth"
Większość modeli była produkowana w 80% z drewna.
W latach 40 Kiedy to HO VC lub inne modele były Testowane. To inne kraje były od 30 lub więcej do tyłu niż Technologia III Rzeszy. Więc nie ironizuj pisząc A co to za wynalazek"
Może Łodzie podwodne U-boot type XI to też byle jaki wynalazek? W w latach 40 technologia była dziesiątki lat przed Aliantami...
Messerschmitt ME 262 Pierwszy z silnikiem odrzutowym na świecie. To też byle jaki wynalazek? To latało już jak Alianci i Czerwonoarmiści jeszcze byli w tym temacie na poziomie piaskownicy...
Na 40 Lata to bardzo wielkie osiągi stworzyć takie technologie. Dzięki nim zawdzięczamy wiele we współczesnym świecie mimo miliona ofiar które żywot wojny zabrał do grobu.
Link to comment
Share on other sites

Messerschmitt ME 262 Pierwszy z silnikiem odrzutowym na świecie."
Akurat. :)
Słyszałeś może o samolocie (przykładowo)Heinkel He 280?

Może Łodzie podwodne U-boot type XI to też byle jaki wynalazek?"

A co takiego rewelacyjnego było w typie XI? A raczej projekcie bo żaden okręt tego typu nie został zbudowany?
Link to comment
Share on other sites

O Meteorze, który normalną służbę w jednostce bojowej zaczął wcześniej niż Me 262 też pewnie nie słyszał. Takie nazwiska jak Whittle czy Northrop też mu zapewne niewiele mówią.

I dalej się nie dowiedziałem co to są te tajemnicze Jedno-skrzydłowce". A ciekaw jestem okrutnie, bo na Inżynierii Lotniczej nas o czymś takim nie uczyli :P
Link to comment
Share on other sites

Kamiliszag pierwszy jet powstał w ... 1910 roku !! poczytaj Coandă 1910 . Niestety chłopina nie przewidział że fliger z płótna i drewna spłonie od gazów wylotowych . Prawdą jest jednak to że gdyby miał finanse i odpowiednie materiały na budowę drugiego i ominął błędy z pierwszego samolotu to w 1910 lub 11 ten samolot już by latał o ile z prędkości nie rozleciał by się na kawałki co było by bardzo prawdopodobne. Na podobnej koncepcji silnika powstał pierwszy włoski samolot odrzutowy Campini Caproni CC.2. Silniki odrzutowe pulsacyjne są znane od lat 30 , nawet takie konstrukcje były w naszym kraju przed 39 rokiem testowane.Więc gdzie tu zachwyt Niemcami i ich jetem ??. A co do szybowców jednoskrzydłowych braci Horten i Lippischa to latały dość masowo na na zlotach rok rocznych szybowcowych tak w Rhon , Rossitten i Hirschberg . Polecam pozycję z 38 roku Wunders des Segelfluges .
Link to comment
Share on other sites

nie udzielaj się jak nie wiesz o co chodzi.
Type 21 nigdy nie był zbudowany? Dziwne choćby tu;
http://www.youtube.com/watch?v=5CIJVaNPyKk
Oficjalnie zbudowano 118 sztuk.
Nieoficjalnie ile zbudowano tego nie wiemy.
Widocznie formacje masz z gier wojennych typu medal of honor"
Link to comment
Share on other sites

Zaraz mi może napiszecie , że Pierwsza rakieta zdalnie sterowana typu FRITZ X" to też jakieś bajeczki...
Tu już nie chodzi o szybowce tylko o myśliwce bojowe które na koniec wojny istniały tylko były używane w celach podobnych jak łodzie podwodny type XI.
Link to comment
Share on other sites

Kamiliszaq:Zaraz mi może napiszecie , że Pierwsza rakieta zdalnie sterowana typu FRITZ X" to też jakieś bajeczki...

Oczywiście że bajeczki: Fritz X to swobodnie spadająca bomba kierowana, bez napędu, więc w żaden sposób rakietą jej nazwać nie można. Natomiast faktycznie to chyba pierwsza lotnicza broń kierowana, jaką przyjęto kiedykolwiek na uzbrojenie.

były używane w celach podobnych jak łodzie podwodny type XI.

Coś ty się tak do tego XI przyczepił :) ? To jest niezrealizowany projekt z 1938, w dodatku dosyć dziwaczny: podwodny krążownik" z 4 działami 127 mm (2xII), samolotem obserwacyjnym itp. Brytyjczycy już wcześniej zbudowali podobny okręt, w 1925 (X 1), bez samolotu co prawda, ale z podobną silną artylerią (4 działa 132 mm) i dosyć szybko wycofali go z użytku (1930 wycofany do rezerwy, 1936 skreślony z listy floty). Co prawda głównie ze względu na problemy z napędem, ale i w czasie testów artyleryjskich wypadał nie najlepiej. Po co było Niemcom wymyślać coś takiego, to nie wiem.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information