Jump to content

Pancerne oszustwa


82E

Recommended Posts

Witam ! Z zainteresowaniem śledzę wątek Pancerne ciekawostki" ale chciałbym dodać jeszcze jeden temat. Przerobione z oryginałów zdjęcia pojazdów, które mają wyglądać jak autentyczne. Szukając w Internecie trochę ich można znaleźć. Pewnie powstały one na zamówienie kolekcjonerów, modelarzy itd. Acha - i nie chodzi mi tutaj o jakieś zdjecia-wygłupy, bo widziałem już Panzer IV z zainstalowanym ToiToiem, ale proponuje zamieścić tu zdjęcia, które mają udawać faktycznie istniejące pojazdy a są jedynie lepszym (lub gorszym) fotomontażem. Na początek zdobyczny T-34 z achtkomaacht" ...

Link to comment
Share on other sites

W publikacji PzKpfw. V Panther (vol. 2) Waldemara Trojcy jest umieszczone zdjęcie fotomontażu przedstawiającego Panterę z urządzeniami IR.

Link do strony na której zostały zamieszczone zdjęcia(fotomontaż i oryginał):
http://www.network54.com/Forum/47207/thread/1049197729/IR+Panther+KOed+in+Falaise
Link to comment
Share on other sites

Retusze prasowe zazwyczaj nie służą stworzeniu owych modeli" czołgów a te dwa powyższe przykłady miały takie właśnie zadanie. Można by dużo mówić na temat technik fotografii ale niech będzie to tylko taki zbiór zdjęć które ewidentnie miały za zadanie oszukanie odbiorców ... Ktoś ma coś jeszcze ?
Link to comment
Share on other sites

A tutaj kolejny fotomontaz nieistniejacego pojazdu, VW Typ 166 z Flakiem 2 cm. Nadmieniam tylko, że maksymalna ładowność Schwimwagena to 435 kg a masa bojowa Flak38 to 420 kg a więc bardzo łatwo obliczyć ile musiałby ważyć kierowca ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 7 months later...

Gdyby faktycznie mieli takie w czerwcu 41 to by się dopiero działo ;) Prawdopodobnie Niemcy szybciej by przegrali, bo przecież gdyby zobaczyli takie dziwo, to niewątpliwie wszyscy umarliby ze śmiechu ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
  • 9 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information