Skocz do zawartości

2 manierki niemieckie, późne


skolcio

Rekomendowane odpowiedzi

witam, trafiłem ze strychu dwie takie maniereczki. Jedna z kubkiem bakelitowym, a druga metalowym emaliowanym. Po ściągnięciu kubków okazało się iż jedna to butla stalowa emaliowana na zielono, a druga na czerwono. Na razie na jednej wyszły bicia z 1944r (widoczne na fotce).

Tą z butlą zielona udało mi się już rozebrać, a paski nacieram lanoliną. Mam jednak problem z pokrowcem bo jest ubrudzony, czy można go wyprać? Jeśli tak to w czym żeby nie zniszczyć? Jest w dobrym stanie, żadnych dziur, materiał mocny, od środka wyłożona filcem. Jak widać na zdjęciach ma 3 napy i wygląda na bardzo oszczędnościową produkcję. Zdziwiło mnie iż nie ma knopika do zapięcia pasków od dołu manierki, i nie ma nawet po nim śladu, czy to możliwe?

Nie wiem natomiast jak się zabrać za drugą manierkę, pokrowiec jest bardzo zniszczony i raczej niewiele z niego zostanie po czyszczeniu, paski podobnie jak w tamtej nacieram lanoliną, kubeczek w środku jest ok, ale na zewnątrz nie wiem czym go czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie