Jump to content

Minelab X-terra 705 po Vaquero , dobry wybór ?


adolfinio96

Recommended Posts

Dyskryminacja będzie lepsza - podobnie jak jakość pracy i odczytów. Głębokość - wątpię. XTerra705 wg mojej oceny do szczególnie głębokich detektorów nie należy. Osobiście wolałbym przesiąść się na F70 lub F75.
Obie te firmy i tak mają beznadziejny dostęp do serwisu w Polsce.


Pozdro

IdeL
Link to comment
Share on other sites

IdeL na jakiej podstawie wypowiadasz takie takie nieprawdziwe osądy? Tesoro posiada serwis o jakim inne firmy mogą tylko marzyć, czy słyszałeś o jakiś skargach, bo ja nie a w użyciu jest ok. 4000 wykrywaczy Tesoro. Ewentualne naprawy (Tesoro bardzo rzadki się psują) są wykonywane w terminie i jest bardzo dobry dostęp do wszystkich możliwych części a ceny są przystępne.
Link to comment
Share on other sites

A czy mogę uzyskać informację gdzie w Polsce taki serwis Tesoro znajduje się? Sądzę, że jako użytkownik (również) Tesoro Vaquero mam do tego jakieś prawo, prawda?

A tak swoją drogą, to moja uwaga dotyczyła Minelaba i Fishera (po pewnych przygodach gdzie pan z Fisher Labs. uznał, że zastosowany w sondach F75 kabel i jego specyfikacja, to najpilniej szczerzona tajemnica firmy - głupi wywód jakiegoś balona z USA, który kosztował mnie ponad dwie dychy w impulsach).

Ale stare porzekadło mówi: uderz w stół a nożyce same się ... tego tamtego... :D
Zatem Raned - gdzież jest ten mityczny serwis?
Może ostatnio coś przeoczyłem - przyznam: rzadko sie ostatnio poruszam na forach wszelakich.
Brzęczyszczykiewicz, masz oczywistą rację, większość Tesoraków jest naprawialna bez większych problemów podzespołowych", ale zauważ, że nie każdy sobie, to naprawi.
No ale teraz, kiedy to Raned podzieli się ze mną (i z nami) informacją o tym mitycznym serwisie, to życie wielu ludzi stanie się prostsze.

Pozdroofki

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Witam Kolegów. Ja przesiadłem się z X-terry na Vaquero...Według mojej subiektywnej oceny tesoro jest lepsze od Minelaba, zarówno jeżeli chodzi o głębokość, wyważenie i czułość. X-terra zupełnie mi nie podeszła, jej wyświetlacz okazał się mało przydatny, a standardowa cewka 7.5 koncentryk była po prostu słaba. Tesoro jest delikatniejsze, ale wbrew pozorom raczej odporne na trudne warunki pracy. Używane Tesosro odsprzedasz bardzo szybko, z X-terrą bywa różnie. Tyle moich ogólnych subiektywnych spostrzeżeń.
Link to comment
Share on other sites

Hehehe, Denar... ja po prostu po raz kolejny kulam się ze śmiechu - oczywiście w kwestii polskiego serwisu" Tesoro :D

Na szczęście to twój problem - ale jestem pełen szacunku, również dla tych, którzy wierzą w latające spodki i perpetuum mobile....

Pozdroofki

IdeL
Link to comment
Share on other sites

żadna firma sprzedająca wykrywacze czy cokolwiek innego nie podaje gdzie odbywają się naprawy gwarancyjne, namiary na mnie są na karcie gwarancyjnej, w instrukcji obsługi, reklmie w Odkrywcy", na mojej stronie, znajdziesz poprzez Allegro itd, itp. Klient, który ma jakikolwiek problem kontaktuje się ze sprzedawcą i otrzymuje pomoc, tak więc IdeL możesz kulać się ze śmiechu lub głupoty, ale jeżeli będziesz potrzebował serwisu Tesoro lub XP to skontaktuj się ze mną a otrzymasz telefon i adres.
Link to comment
Share on other sites

ja się kiedyś przesiadłem z Tesoro na Minelaba miał być lepszy dałem się nabrać naczytałem się forum ,szybko go sprzedałem i nie chcę innego wykrywacza na kolorek czy militarkę bo szkoda pieniędzy i czasu ale nauka kosztuje,tutaj na tym forum Tesora się nie reklamuje szkoda
Link to comment
Share on other sites

Jako posiadacz x-terry, miałem przyjemność kopać z gościem mającym Vaquero.Znaleźliśmy porównywalną ilość fantów.Moim zdaniem przesiadki z jednego sprzętu na drugi nie mają głębszego sensu, chyba że chodzi wyłącznie o nowe doświadczenie.
Link to comment
Share on other sites

Pytanie brzmiało czy taka przesiadka to krok naprzód i odpowiedź brzmi, że technologicznie to raczej skok a nie krok do przodu. To tak jakby z Trabanta przesiąść się do nowego Golfa. Jednym i drugim dojedziemy do celu, ale;-)
X705 to znacznie bardziej uniwersalny sprzęt o nieporównanie większych możliwościach co wcale nie znaczy, że Vaquero na wielu miejscówkach nie poradzi sobie równie dobrze. W zasadzie gdy opanujemy strojenie do gruntu, które wbrew pozorom wielu posiadaczom Tesoro sprawia sporo kłopotu, to mamy sprawę załatwioną i możemy śmiało szukać drobnicy. W X705 trzeba zawsze wiedzieć co się robi - jaką cewkę dobrać do danej miejscówki, jakie ustawienia etc. i dlatego taka zamiana nie jest dla wszystkich.

Pozdrawiam

VW
Link to comment
Share on other sites

Nie Raned, dziękuję ale mimo mojej jak to nazwałeś głupoty - nie skorzystam. Mam ten sprzęt ponieważ ze względu na jego sporą popularność i niezły potencjał w zasięgach" zacząłem pracować nad obróbką cyfrową serii: Cibola, Vaquero, Tejon. Ale po kilku miesiącach całej tej zabawy zastanawiam się czy to ma w ogóle sens i gwarantuje jakikolwiek sensowny zysk. W zasadzie to mniej więcej tak, jakby uprocesorowić" np. Smętka albo stuningować Syrenkę :)
Reasumując...raczej może mnie sobie odpuścić jako potencjalnego klienta.....

Pozdroofki

IdeL
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information