Skocz do zawartości

XP Deus vs E-trac


sebo_sek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na nowy sezon zmieniam Sovę na jeden z tych dwóch. Problem w tym, że nie jestem zdecydowany który to miałby być. Ten jeden tysiąc różnicy nie stanowi problemu. Na korzyść Deusa przemawia waga i cena, ale e-trac to e-trac. Prosiłbym użytkowników o poradę (a jestem po lekturze wielu wątków i obejrzeniu niejednego filmu).
Dzięki - i nie piszcie o proximach i innych Argo. Fisher F75LTD i Teknetics T2SE raczej też odpadają - jakoś napaliłem się te dwa sprzęty z tytułu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Jeżeli cytujesz to cytuj dokładnie. śmiech na sali"?- Deus jest jedynym wykrywaczem, który cały czas się rozwija zarówno pod względem oprogramowania jak i nowych akcesoriów. Twoja buńczuczność na temat umiejętności jest rozbrajająca...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowego Deusa to 5 tysi. puki nowy to baterie jakoś tam się na dobę czy dwie spiszą ale nic nie trwa wiecznie koszt nowego zasobnika ?? na dłuższe wypady weekendowe przydał by się pojemnik czy jak się to tam nazywa z dodatkowym powerem do doładowania akumulatorów koszt takowego ?? Następne pytanko co z chwilą jak w którymś z 3 akcesoriów zabraknie prądu bo prąd potrzebny do zasilania : cewki , wyświetlacza i słuchawek ?? co dalej ?? gdyby człowiek chciał z tą wykrywką robić paro dniowe wypady niestety musi wydać z 6 tysi na bidę i na koniec pytanko Raned czemu nie ma w tych wykrywaczach już polskiego menu ?? Producent stwierdził że nie warto na Polskę i wycofał ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam z E trac iem i może nie jestem obiektywny ale na jednym mazowieckim forum robiliśmy porównania w szczególnosci kol. Arseon (właścicel deusa) wypowiadał się o jego blaskach i cieniach.
Ja oczywiście preferuje E trac'a ale deus ma wiele zalet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP Gold MAXX Power nie ma nic wspólnego z Sovereignem GT mimo pewnego podobieństwa. Z żelastwem radzi sobie doskonale i jest bardzo szybki. Deus ma w sobie ten wykrywacz jako jeden z 9 programów, i oferuje ponadto numer ID, możliwość zmiany częstotliwości na 4,8 i 12 kHz, programy statyczne, śledzenie gruntu i in.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam Kolegów. Osobiście przesiadłem się z Tesoro Vaquero na Deusa. Najogólniej mówiąc jestem trochę rozczarowany Deusem.
Waga w porównaniu z Tesoro jest praktycznie taka sama, a przynajmniej subiektywnie tak mi się wydaje. Niewątpliwą zaletą są bezprzewodowe słuchawki i precyzyjna identyfikacja numeryczna, która pozawala mi omijać ołowiane kulki dość skutecznie. Najmniej wytrzymała jest bateria w cewce, którą ładuję mniej więcej co 3 wypady. Wadą jest brak możliwości ładowania jednocześnie 3 urządzeń. Możesz ładować albo samą cewkę, lub słuchawki+ jednostka centralna. Rozwiązaniem może tu być zastosowanie ładowarki samochodowej, która pomoże nam
ładować sprzęt w trakcie dojazdu do miejscówki. Czułość sprzętu oceniam na 8 a głębokość na 9 w 10 stopniowej skali. Wydaje mi się że także dość skutecznie można odróżnić głęboko zalegające duże zardzewiałe przedmioty.
Stosunek cena/jakość i skuteczność mógłby być lepszy, realnie ten sprzęt powinien kosztować nie więcej jak 4 tysiące zł. Zaznaczam że to moje subiektywne odczucia po ok 50h spędzonych w terenie. Z czasem pewno lepiej poznam jego możliwości i moja ocena być może będzie lepsza. Podsumowując, jeżeli szukasz dość lekkiego sprzętu z precyzyjną identyfikacją numeryczną Deus będzie dobrym wyborem. Osobną sprawą jest miejsce zakupu. Ja wybrałem sklep w Czechach, ponieważ trafiłem na fajną promocję na dodatkową dużą cewkę, no i mogłem wpisać zakup w koszty firmy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do swoich ocen. Jedno jest pewne, że każdy wykrywacz trzeba poznać i wykorzystać jego możliwości. Chciałbym sprostować: można ładować wszystkie 3 elementy równocześnie, przewód USB ma 3 rozgałęzienia. Niewątpliwie czeski dealer zubożył nieco wyposażenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Być może aktualne wersje mają możliwość jednoczesnego ładowania 3 urządzeń. Nie podejrzewam czeskiego dealera o celowe zubożenie oferty. Co więcej muszę podkreślić jego profesjonalizm i obiektywizm. Zainteresowanym służę kontaktem do konkretnej osoby w CZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie