Skocz do zawartości

XP Deus vs E-trac


sebo_sek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
E-trac waży 1,95kg z cewką 11 i akumulatorkami eneloop czyli około 1kg więcej niż deus z cewką 11" + panel. Ja tam po całodniowym sprincie z E-trakiem jedynie pod koniec czuję lekkie zmęczenie co prawda bardziej w nogach niż w ręce ;) ...na dzień następny niczego złego nie odczuwam, jak na razie.

Panie pako, nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać :) a tym bardziej polemizować. na 100% to ja mogę być jedynie pewny na E-tracu, że pod cewką mam kapsel od piwa. Deusem wiedziałem jedynie, że mam coś pod cewką, no dobra wiedziałem też, że jest to kolor lub żelazo ale z tym też nie do końca :) bo kolorowe sygnałki czasami okazywały się być koksem czy kamieniami - czego nigdy nie znalazłem e-trakiem ;) żelazo też ładnie daje na kolor w Deusie, choć na E-tracu równie dobrze piszczy Fe z tym, że w odróżnieniu od Deusa, E-trak piszczy przy bardzo dużych rzeczach z żelaza (Deus zaczyna piszczeć przy małych rzeczach z Fe). Stare kute gwoździe są zmorą wszystkich wykrywaczy więc o nich polemizować nie ma nawet co.

Najpierw zaleta Deusa:
https://www.youtube.com/watch?v=r4EHYWIsCFk

Teraz jego mała wada:
https://www.youtube.com/watch?v=Xu_WUzSVHQs

A tu ciekawostka dotycząca E-traca (ten efekt celowo na pinpoicie pokazałem bo wyraźniej go widać", na dynamiku działa podobnie ;)):
https://www.youtube.com/watch?v=flWnxu7w0Q8

Filmiki niedługo przestaną być dostępne ;)

Więcej ciekawych rzeczy na temat Deusa np. o ślepocie na słupek miedzianych monet można znaleźć w sieci.

Mimo wszystko nadal uważam, że Deus to fajny sprzęt :)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tak doskonałym słuchem ponad normę zbędny deus" Ginerus ty na bank jak to przypada na polaka Cebulaka jesteś expertem i masz pojęcie ale jak zrywać grzyby. Proszę Cię widać że kompletnie nie znasz Deusa i jego możliwości, ja na przykład nie należę do tych osób co chodzą i patrzą na wyświetlacz 35 razy przed wykopaniem przedmiotu(ja robię to na słuch). Z resztą zauważyłem że 80% forumowiczów Odkrywcy to sami wybitni specjaliści co mają Garretty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej ciekawych rzeczy na temat Deusa np. o ślepocie na słupek miedzianych monet można znaleźć w sieci." no widzisz tyle wiesz ile zjesz. Ten mit został obalony bo okazało się, że autor mógł użyć monet wykonanych z tworzyw mieszanych potocznie nazywanych szajs metalem. Ja sam trafiałem kiedyś takie monety piękne duże, a dyskryminacja je odrzucała bo moneta miała zawartość zwykłego metalu. To czyżby zaczęła działać dyskryminacja w Deusie? Ajajajaja mój ty expercie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ubaw miałem po pachy uff...dawno tak się nie uśmiałem :) Potrafisz poprawić humor, ale widzisz jakie masz pojęcie o Deusie jak i o reszcie(widać ile byłeś z nim w terenie aż lśni). Już ty mój expercie Ci łaskawie wyjaśniam czemuż to takie rzeczy i cuda się dzieją.
Teraz jego mała wada:
https://www.youtube.com/watch?v=Xu_WUzSVHQs

1 groszówki nie wykrywa chyba nie muszę wyjaśniać czemu, ale zrobię to bo widocznie wasza wiedza zatrzymała się na poziomie gimnazjum. Otóż nowa! Podkreślam nowa groszówka została stworzona z metalu co efektem jest dyskryminacja czy to na Deusie czy Rutusie. Miałem tą przyjemność i takie cuda się dzieją, że wykrywacz dyskryminuje groszówkę, weź stary model monety przed modernizacją bez problemu wykrywacz łapie. WOW! Odkryłem Amerykę !!
50 Groszówka jest zrobiona z nieszczęsnego stopu jakim jest NIKIEL. Nikiel daje z odległości piękny sygnał, chociaż nie pewny a gdy przyłożymy do cewki występuje dyskryminacja tej monety. Nikiel jak wiesz jest metalem nie szczególnie pięknym i dlatego zostaje odrzucony. Sprawdzone nawet na twojej ukochanej marce Minelab. Tak tak miałem X-terre 705 i przypadkiem miałem do czynienia z taką samą sytuacją. Obszedłem miejscówkę i na sam koniec wyłączyłem dyskryminacje po czym wykopałem monetę z niklu i to w dodatku rzadko spotykaną. Moje oczy wyszły, a gęba nie mogła nadążyć za wulgaryzmami. Tak się dzieje ponieważ jak już wspomniałem nikiel jest dyskryminowany kropka. Buziaki słodziaku, ale popraw gacie i wytrzyj gila z pod nosa i zażyj praktyki-wiedzy. BAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrozumiałeś grzechy, podnieś głowę i przeproś za te głupoty. Jesteś winien mi dobre duże piwo:)
Dobra wystarczy, że na przyszłość swoje argumenty poprzesz na swojej obszernej wiedzy, a nie na takiej wiesz..chwilowej ekscytacji.
Bądź zdrów!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panie pako rozwalasz mnie :D Czy ty zanim klikniesz Wyślij czytasz to co piszesz ? :>

Podkreślam nowa groszówka została stworzona z metalu co efektem..."

Z metalu?? poważnie z metalu?? :) ..no a ja myślałem, że z plastiku :D

Jeśli chodzi o ścisłość to groszówka w 2014 przeszłą lifting... została wykonana z platerowanego mosiądzem żelaza specjalisto pako, ŻELAZA ;)

..sry reszty jak na razie nie doczytałem... ;)

No dobra zbłaźniłeś mnie ;) haha

Test wykonany był z ustawioną dyskryminacją ale dźwięk od żelaza ustawiony był na maksa - czyli defakto powinien być sygnał od żelaza, a zamiast tego mieliśmy kulawy sygnał jakiś kolorek (no monetka ma platerek;)) ..a żeby było śmieszniej to w tym filmiku nie chodzi o 1gr tylko o 50gr ;) z IIRP. Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha

Panowie Moderatorzy i szanowny Administratorze.. przepraszam ale ten kolega mnie rozbraja... ;)

Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra XII nie mam chęci Ci tłumaczyć jeżeli nie potrafisz wyprowadzić wniosków z tego co napisałem. Masz tyle inteligencji co pasków na tym dresie w filmiku. Takim jak ty to trzeba od razu strzelać w łeb i nie dyskutować jeżeli nie rozumie, a tak ładnie napisałem żeby dać Ci szanse zrozumienia twego błędu. Poczytaj chłopcze, poczytaj i nabierz praktyki bo ktoś zacznie wierzyć w twoje opinie i będzie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a w uzupełnieniu moich wypowiedzi zadam Ci pytanie pako... do czego służy wykrywacz metalu?

Odpowiem... do wykrywania metalu. łaaaa Ameryka ;)

Jak widzimy na załączonym obrazku nie wszystkie metale są poprawnie wykrywane przez Deusa. Jest pewna grupa metali, stopów, które pomimo wyłączenia dyskryminacji w Deusie nie są sygnalizowane lub są sygnalizowane niepoprawnie.

Co do tego nawet kolega pako chyba nie będzie miał wątpliwości.. ;)


Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym dresie nie mam żadnych pasków bo to zwykły dres z targu ;) ...a co to ma do rzeczy w sumie? Jeśli chodzi o mnie to za takie odzywanie dostałbyś od razu czerwoną kartkę :D
Wychowaniem to Ty nie grzeszysz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha"
Mistrzu Ci nie wyjaśni bo nie nie chcesz przyswajać wiedzy. Znowu napiszę Ci całą stronę czemu tak się dzieje, a ty wybierzesz z tego jedno zdanie i poprzekręcasz tak że nie będę miał siły odwiedzać te forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha"
Mistrzu Ci nie wyjaśni bo nie nie chcesz przyswajać wiedzy. Znowu napiszę Ci całą stronę czemu tak się dzieje, a ty wybierzesz z tego jedno zdanie i poprzekręcasz tak że nie będę miał siły odwiedzać te forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha"
Mistrzu Ci nie wyjaśni bo nie nie chcesz przyswajać wiedzy. Znowu napiszę Ci całą stronę czemu tak się dzieje, a ty wybierzesz z tego jedno zdanie i poprzekręcasz tak że nie będę miał siły odwiedzać te forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha"
Mistrzu Ci nie wyjaśni bo nie nie chcesz przyswajać wiedzy. Znowu napiszę Ci całą stronę czemu tak się dzieje, a ty wybierzesz z tego jedno zdanie i poprzekręcasz tak że nie będę miał siły odwiedzać te forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu pako może wyjaśnisz? hahahaha"
Mistrzu Ci nie wyjaśni bo nie nie chcesz przyswajać wiedzy. Znowu napiszę Ci całą stronę czemu tak się dzieje, a ty wybierzesz z tego jedno zdanie i poprzekręcasz tak że nie będę miał siły odwiedzać te forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie