Skocz do zawartości

Zagadka cz. 16


gumbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 463
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Niestety, ale nie ma racji :)

Bez specjalnego wysiłku można zauważyć, że zdjęcie z zagadki i zdjęcie huskiego przedstawiają zupełnie różne samoloty. Inne jest ustawienie kabin, inne podwozie, inne śmigło itd...

Nie należy bezkrytycznie wierzyć we wszystko co piszą w internecie... Szczególnie na rosyjskich stronach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Mam stworzoną na swoje potrzeby fotograficzno-rysunkowy katalog samolotow m.in sporo materialow mam sciagniete z tej rosyjskiej strony o której pewnie myślisz (i ciągle uzupełniam). Ale nie tylko - i faktycznie, przyjżałem się fotkom CSSa które mam i PWSa i Masz racje Coe, To pierwszy prototym CSS-11, zadajesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coe oczywiście z netem i informacjami na nim zawartymi można się spierać ale http://www.aerofiles.com/_doug2.html wydaje się że husky1 ma rację
Choć gdzie indziej jest zaznaczone że to jest wersja O-31A z 82 eskadry obserwacyjnej (31-608) zdjęcie z 1937 roku, ale na kapcie na kołach nie bardzo bym przywiązywał uwagę z tego że jak znamy życie często kapcie na koła były zdejmowane aby mieć ułatwioną obsługę i to nie potwierdza że na pewno jest to ta a ta wersja. Nasze Karasie zimą też często latały bez owiewek kół a nie świadczyło to o zmianie wersji samolotu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy Landszaft od tego, że poddałeś prawidłową odpowiedź:

Oczywiście chodziło o Douglas YO-31A

Wersja C powstała bezpośrednio z wersji A właśnie poprzez zmianę typu podwozia. A jeżeli ktoś nadal nie widzi różnicy między tymi wersjami to na załączonym zdjęciu ma zbliżenie podwozia wersji A – kapcie" na kołach są tu najmniej istotne.

Zadajesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie