Skocz do zawartości

konserwacja bagnetu wz. 28


R51

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

wiem wiem ze zaraz beda pociski ze zepsułem zabke,ale te nity na prawde praktycznie odpadly z przegita i skruszona skóra....:/// zostało mi z tej zabki tylko tyle...dzien wczesniej smarowałem ponownie lanolina,wszystko ciagle sztywne i w sumie nic sie nie zmienia,czy teraz jakos jest opcja zeby wymoczyc to w tym roztworze z kwasku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a jak wyczyściliście pochwę wewnątrz? Do wz.24 jest chyba nitowana - przecież nie można rozwalić nitów. sprężyny dławika na bank będą zardzewiałe - co może spowodować ich pękanie. Tak samo pochwa od wewnątrz.
W chwili obecnej wlałem w nią trochę odrdzewiacza - ale i tak na bagnecie po wyjęciu z pochwy widać rdzawy szlam.
Co z tym robić?
Pozdr,
makul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale wydaje mi się że pochwa do wz.28 miała śrubkę. A że wczesniejsze były nitowane.
Niemniej nie mam żadnej pewności że to pochwa od tego bagnetu tym bardziej że od wz.24.
Jednak trafiłem też jakiś czas temu bagnet wz.24 - niby z pochwą ale bagnet nie miał jelca. Pochwa jest identyczna jak ta na zdjęciu.
Nitowana z 2 stron, nity wewnątrz połowicznie obkruszone. Mogę je urwać wewnątrz ale co dalej z nimi?
Pozdr,
makul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie