Skocz do zawartości

konserwacja bagnetu wz. 28


R51

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzewam kotleta,gdyz wykopałem moj pierwszy polski bagnet i chciałbym odzyskac zabke i ładnie go obczyscic i zakonserwowac,moje pytanie brzmi jaki kolego R51 robiłes roztwór z kwaskiem cytrynowym zeby obczyscic zabke??chodzi mi o proporcje,wysyłam ponizej zdjecia i czekam na pomoc,narazie owinalem go w mokra szmatke zeby trzymal wigloc.Mam jescze jeden problem bo objezdzilem kilka aptek i nie maja lanoliny,znalazlem tylko w jednej ale tam cena za 100 gram to 70 zł czy to normalna cena i czy warto tak inwestowac??bo boje sie ze wydam te pieniadze a zabka i tak sie rozleci:(((( bede wdzieczny za wszelka pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Rozumiem,czyli trzeba bedzie rozwarstwic,a jak pozbyc sie nitow zeby nie uszkodzic skory??macie jakas sprawdzona metode??i drugie pytanie brzmi czy jak bede sparowal sama lanolina to jak dlugo trzeba ta czynnosc powtarzac i ile trzeba czekac aby skora zmiekczala,bo juz drugi dzien smaruje a efekt bez zmian,skora twarda jak byla tak jest....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remington napisał Ci co trzeba zrobić aby proces przyśpieszyć. Zmień jednostkę czasu z dni na tygodnie jeżeli nie miesiące. Nie trzeba stale smarować, wystarczy co kilka dni. Potrzeba czasu na wchłonięcie.
Wojtek


Post został zmieniony ostatnio przez moderatora Cyrograf15 20:09 16-09-2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tera już po zawodach, ale trzeba było uwzględnić fakt, że skóra przesączona jest produktami korozji, które jak dostaną powietrza, to twardnieją. Teoretycznie wskazane by było najpierw roztworzenie produktów korozji właśnie np. kwaskiem cytrynowym.Po tym neutralizacja i konserwacja lanoliną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz po zawodach"czyli co masz na mysli??ze tej skorze juz nic nie pomoze i ze sie rozsypie??pytalem o ten kwasek ale nie moglem znalezc informacji na temat proporcji....a teraz jakbym wymieszal lanoline z benzyna i posmarowal to juz nic nie da i nie ma sensu??niee straszcie mnie nawet ze cos zrobilem tak i ze kij strzeli ta zabke??:((((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mijają dwa tygodnie a skóra ciagle tak sztywna i twarda jak na poczatku,co kilka dni smaruje lanoliną ale efektów nie widac....co robie nie tak??bo co zrobilem to juz wiem ale chcialbym nie zniszczyc tej zabki mimo ze i tak tam gdzie byly nity to praktycznie samo odpadło bo w tym miejscu byla bardzo zbotfiała skóra zreszta tak samo jak i te nity,ale mimo wszystko cos tam sie tej skory zachowało i chciałbym zeby było to co jest ale zeby nie ulegało rozpadowi czy dalszej korozji...pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie