Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • 0
marcjew

2 helmy.

Question

Recommended Posts

Robi się ciekawie...co do tego orła, faktycznie masz rację, ale tak to juz nie ma pomysłów,a co to wogóle jest?wz.40?jeśli tak to chociaż okres poszukiwań mamy skrócony.
Hełm nr.2...popatrzyłem na te zdjęcia i na środek
i mam takie pomysły
najpierw czerep:
1.klasyczny wz.18?ale tu powinien być gruby czerep i w szczycie czerepu bicia-jest cokolwiek?
2.transitional...czyli jak mówiłem coś między 1szą wojną a wz.35, masa odmian para rogaczy i innych robionych przez różniaste fabryczki Republiki Weimarskiej, zazwyczaj lżejsze niż 1szo wojenne...
i teraz odniosę się do tego early himmlera, nie lubie takiego nazewnictwa jak cos jest czarne i ma rogi to niekoniecznie musiało w SS służyć, np.czesi uzywali masę czarnuchów w swoich obronach cywilnych strażakach itp.a i chociażby nasza milicja czy straż ochrony kolei ten kolor lubiła, po hełmie widac że ma rogi i jest czarny i tyle.
i jeszcze trzecia hipoteza jaka mi się nasuwa po obejrzeniu środka Twojego hełmu i hełmu z linka o SS himmler
Ze oba hałerki miały za sobą okres służby w armii węgierskiej bo te środki w obu z nich mi się z Hungarami kojarzą jakoś,no i ten kolor w środku w Twoim się przebijający lekko taki błękitek jak węgierski, tylko że ten z linku ma obręcz niemiecką pod skórą jak się zdaje, a Twój jakąś dziwną,szkoda że nie pamiętam obecnie co w węgrach było a nie mam żadnego tu pod ręką, tu dam dodatkowe pytanie jak jest mocowany pasek podpinki?
to tyle domysłów jak na dziś...

Share this post


Link to post
Share on other sites
jak mówiłem ...nei wiem co to jest...ale dekalek zajebiaszczy a postrzałek z niego jeszcze lepszy!!!ps.ten pierwszy z Breslau?to kawaleryjska 18 była?

Share this post


Link to post
Share on other sites
ps.Bahnschutze chyba nie...oni donaszali śmiecie z poprzedniej wojny, mam 18 po nich (notabene też od dekarza)i sądzę ze i tramwajarzomby nie wydano dobrych bojowych nowych hełmów...spróbuj faktycnzie gdzieś u Niemców moze będą mieli pomysł...

Share this post


Link to post
Share on other sites
A czy ten dekal nie jest delikatnie skrzywiony w lewo? :)

Bo jak się patrzę...

http://img243.imageshack.us/img243/9540/pict01192kf.jpg

Coś mi świta. Jak znajdę to napiszę wam odpowiedź.

K.

Share this post


Link to post
Share on other sites
TeNo miało podobne kali, i ogólnie policyjne są podobne, tylko standardowe SchuPo ma 6 piórek na skrzydełkach i otok laurowy, a TeNo inny znak w miejscu sfasty. Ogólnie szukał bym w kierunku policji i organizacji podległych

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 helm.
Czy mozna smialo stwierdzic ze jest to wczesny ss himmler style?
http://www.ww2germansteel.com/content/early-ss-himmler-style-helmet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam wyjasnienie.Z opisu wynika ze gapa w lewo byla odmiana dla
miejskich" w przeciwienstwie do partyjnych.Zatem to prawdopodobnie helm urzednikow miejskich rzeszy stad
orzel podatkowy pasowal jak ulal z dzieleniem skrzydel.

Share this post


Link to post
Share on other sites
ojojoj...marne foty a wszystkie hełmy ciekawe, rozumiem że w pierwszym chodzi o identyfikację malunku?Wygląda mi to podobnie jak herb miasta(notabene zdaje się że na ślicnzej kalaleryjskiej 18)-był kiedys w O artykuł o 1szo wojennych hełmach wykorzystywanych przez straż miejską Wrocławia (taki herb podobny jak na fotce w połączeniu z napisami Stadt wer/wor vor czy Verw(nie pamietam dobrze) Breslau w środku hełmu-mam taki wz.18 właśnie potem przez LS przemalowany.
2gi hełm tu chodzi tylko o dekal-sprawa prosta dekal NSKK.

A hełm nr 3 prosze o lepsze zdjęcia en face od tyłu i porządniejszy profil,nie zaszkodziłoby terż zblizenie na mocowanie podpinki i nity od zewnątrz i wewnątz looknij czy nie ma bić a jeśli tak to jakie...i pomyślimy, na 1szy rzut oka ten 3ci to tzw transitional...czyli jedno z cudów jakie produkowano w okresie między powstaniem wz.18 a wz.35, ciemne czasy jeśli chodzi o nazewnictwo i rozróżnienie typów...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziekuje za pewny strzal z herbem Wroclawia.

Też sądziłem że to NSKK ale orzeł NSKK patrzy w strone przeciwną a to chyba jest raczej niedopuszczalne odstepstwo .Skrzydła sa u mnie dzielone" w NSKK każdej wersji są proste. Nie ma też szarfy NSKK ani sladu jej wytarcia/usuniecia.Z w/w prosiłem o pomoc na forum.
Czy byla jakaś organizacja niszowa KM co miala by podobne godło?

Share this post


Link to post
Share on other sites×
×
  • Create New...

Important Information