Skocz do zawartości

Rekonstrukcja Żmigród 2013- Francja 1940 r


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

jako, że czasu jest dużo, a temat dopiero zaczynamy ruszać w polskiej rekonstrukcji- zakładam temat.

Zapraszam do wypowiadania się. Grupy chętne do wzięcia udziału w inscenizacji mogą już się wstępnie zgłaszać.

Potrzebujemy stronę niemiecką, oraz stronę aliancką: oddziały polskie, francuskie i brytyjski korpus ekspedycyjny.

Mamy czas, możemy dyskutować na temat wyposażenia i mundurów.

Ja posiłkuję się książką: Wojsko Polskie 1939-45 barwa i broń

Polecam chętnym tą pozycję

Nawiązując do tematu poruszonego w wątku tegorocznej bitwy:

może i nie do końca z tymi błękitnymi, ale naprawdę- zdarzały się jeszcze :). Może nie w komplecie, ale pojedyncze elementy na pewno.
Hełmy nowego jak i starego typu.
Zamiast kurtek wzoru 35 wydawane swetry z wykładanym kołnierzem, lub płaszcze jednorzędowe lub dwu, noszone bezpośrednio na koszulę. Wyposażenie nowego jak i starego typu.

Oficerowie- sorty mundurowe wrześniowe. Nie wiem jak z bronią, myślę że nasza też by przeszła.

Na razie tyle. Zapraszam do dyskusji, pomysły mile widziane :)

Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
1. Jeżeli płaszcz z poliamidu to bankowo wspólczesny ;)
2. We wspomnieniach oficerów przedostających się do Francji często temat broni bocznej się przewija, starali się oni ją zachowac z wiadomych względów, ale niestety zwykle kończyło się utopieniem w klozecie w pociągu, wyrzuceniem do zbiornika wodnego w obawie przed dekonspiracją itp. Do Francji docierano różnymi drogami zwykle do pokonania były 3-4 granice, prawdopodobieństwo zachowania pistoletu, bardzo małe. Oddziały, które internowano na Węgrzech były rozbrajane od razu, ci, którzy przekradali się indywidualnie z Polski też raczej nie robili tego z bronią. W któryś wspomnieniach cichociemnego pojawia się wątek przemyconego przez wszystkie kontrole visa, ale myślę, że to był absolutny wyjątek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie