Skocz do zawartości

Dziwna czapa?? Co to za wojsko??


Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji kraju jaki reprezentuje ten żołnierz. Zdjecie jest wykonane w 1933 w Krakowie podczas Rewii Kawalerii. Na zdjeciu znajdują się Atache wojskowi różnych państw. W tym właśnie ten gentelman w wielkiej czapie. Frapuje mnie co to za wojsko. Jeśli ktoś wie coś więcej o tych czapkach proszę o informację.

Na dole umieszczam zdjęcie całości, tak by był kontekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, gratulację za fotkę ;-). No, mi się to kojarzy z Anglią, można by jeszcze kombinować, kto stoi obok niego. Pewnie są z tego samego kraju.
Popzdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś mieszane towarzystwo, ten w czapie to chyba gwardzista angielski..jednak, dalej w charakterystycznym kasku ..myslę, że gwardzista konny z francji a w głębi stoją nasi :-)..tak mi się wydaje. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szef kompani mułłów bagniennych ze Wschodniej Azji...." - dla pełnego maskowania sadzał sobie taki bociana na czapie i z daleka wygladał jak bocianie gnizado na pastwisku....
kto tu takie fotomontaże podaje???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że fotka ta mogła być zrobiona w Polsce. Z pewnością muszą być to jakieś pokazowe manewry, gdyż są tam oficerowie niemieccy, francuscy, angielscy, jest chyba nawet amerykanin(? co by on robił w Polsce?), ten gość z Afroczapą, no i polscy oficerowie.

Pozdr
Marcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jakiś dowcip aby? Tak coś mi się po głowie kołacze,że widziałem kiedyś to zdjęcie podpisane zagraniczni obserwatorzy na ćwiczeniach w Rembertowie" czy jakoś tak, tylko że takiej cudacznej czapy nie pamiętam - a raczej bym nie zapomniał. A może to inne zdjęcie było?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To są faktycznie ostrogi
2. Zdjęcie pochodzi z zespołu fotografii z SPP Komorowo. Jednak jak sądzę opis dotyczący Rewii jest prawdziwy.
3. Oficerowie Polscy w tyle to generalicja.
4. No i oczywiście nie jest to fotomontaż

Jeśli te informacje ułatwią identyfikację to proszę.

Gratuluję współczesnym Sherlockom którzy doszli do tego, że zdjęcie jest zrobione w polsce na jakiejś rewii zważywszy, że napisałem to na wstępie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodaj angielski regiment jazdy królewskiej - do dzisiaj pełnią funkcję reprezentacyjną przed pałacem Buckingham. Charakterystyczna bobrowa czapa, w zeszłym roku był program na temat ich szkolenia, pokazowe parady itp.

pzdr woyta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amoże koleś miał poprostu paskudną facjatę .... a ta czapka zakrywała całą głowę ....wycięte były jedynie dziury żeby mógł pacjent zobaczyć co nieco :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym niefortunnym Sherlockiem jestem ja, z braku czasu nie doczytałem wszystkiego jak należy, no i poszło w eter. Zdażają się czasami takie kwiaty.

Gratuluję teorii z facjatą", uśmiałem się przednio!:D Uśmiałem się też z samego siebie,jak przeczytałem dokładnie pierwszy post. Porażka:D

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to zjazd przedstawicieli członków Wojny w celu omówienia warunków dzaiałań ;). A tak na serio to może jakiś charakterystyczna oznaka jakiś jednostek, albo strój ludowy jakiegoś kraju. Wiem, że jakieś włoskie jednostki na hełmach nosili pióra kogucie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie