Jump to content

Wybuchowa niedziela


Recommended Posts

Wybuchowa niedziela

Niedzielne poranki to raczej spokojne godziny w służbie policjantów. Tej niedzieli było inaczej - około godziny 10:00 na telefon alarmowy zadzwoniła kobieta, która oświadczyła że w lesie znalazła niewybuch. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że kobieta postanowiła przenieść ten niewybuch do ulicy, bo jak twierdzi „W lesie jakieś zwierze mogłoby zrobić sobie krzywdę”. Dramaturgii dodawał fakt, że kobieta była ze swoją małą córką. Dyżurny natychmiast polecił pozostawienie ładunku na ziemi i na miejsce skierował patrol interwencyjny. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej z Bolesławca.

Przypominamy że w przypadku odnalezienia niewybuchu należy go pozostawić na miejscu i powiadomić policję. Zabrania się przenoszenia niewybuchów, rzucania nimi, kolekcjonowania.

http://zlotoryja.info/portal/informacje/?komentarz.informacja.5536
Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy to cos lezało sobie ot tak od czasów wojny czy jakiś ktoś wykopał i pozostawił na wierzchu z niewiedzy co z tym zrobić?"

To chyba oczywiste, z takimi debilami-poszukiwaczami na okrągło ma się do czynienia. Dołek, a obok niespodzianka.

I to jest jaskrawy przykład tego czym mogą się skończyć właśnie takie zachowania poszukiwacza, wykopie i zostawi na widoku. Wystarczy, że trafi się dziecko bądź słodka i-tka i tragedia gotowa.
Link to comment
Share on other sites

witam. Wielokrotnie również natknąłem się na niezasypaną niespodziankę..niektórzy poszukiwacze gonią do przodu by jak najwięcej terenu przejść i zapominają po sobie zakopać dołki i zostawiają niewybuchy!! Panowie więcej rozwagi! Dzieciaki są bardziej ciekawe i dochodzi do tragedii..A co do tej kobiety to również bez komentarza. Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information