Jump to content

Dziwnie pomalowany bagnet.


Poszukiwacz_4

Recommended Posts

Jeśli ta farba ładnie Ci poschodzi przetrzyj całość wazeliną techniczną,nie widzę dobrze ale są tam chyba okładki z kanałem konserwującym jeśli oryginalne to spróbuj odkręcić i jeśli się uda pomocz je w pokoście lnianym.
Link to comment
Share on other sites

Nasącz szmate rozpuszczalnikiem, owiń bagnet i całość szczelnie owiń folią. Tak trzymaj kilka godzin. Następnie przetrzyj bagnet szmatą z rozpuszczalnikiem. Pokost a właściwie Olej Lniany kupisz w sklepach dla plastyków, jest to rozpuszczalnik do farb olejnych.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

Ok. Zastosuje ten sposób ze szmatką i rozpuszczalnikiem. Czyli po całym zmyciu farby nasmarować go jeszcze tą wazeliną techniczną tak jak radził Pan dzieci3?? Jeżeli tak to co to ma na celu, zakonserwowanie?? Przepraszam, że tyle wypytuje, ale tak jak pisałem jest to mój pierwszy bagnet i nie chce go zniszczyć.
Link to comment
Share on other sites

Rozpuszczalnik usunie farbę,pokost nasączy i zakonserwuje okładziny a wazelina techniczna zabezpieczy głownię i inne metalowe części bagnetu przed wtórną korozją. Nie rozkrecaj! Zawsze co nie ruszany - to nie ruszany. Na rynku pełno składaków a tak to masz pewnośc że jest to komplet. Pozdrowy!
Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedno- nie musisz na forum wszystkim panować"-jesteśmy tu po prostu kolegami bez względu na wiek i myślę, że taka forma w zupełności wystarczy. Choć, muszę przyznać,miło że dołączył ktoś dobrze wychowany i kulturalny. Powodzenia i sukcesów!
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information