Skocz do zawartości

od czego te śmigła i koło


cyngiel84

Rekomendowane odpowiedzi

Powracając do tematu śmigła .... Tak jak wcześniej pisałem nie jest to prosta sprawa jak wielu się wydaje.
Podstawą do prawidłowego ID śmigła jest numer katalogowy.

I tak najbliżej numeru 9-30199.19 znalazłem 9-30199.12 do 14.
( W załączeniu karta doboru ... )

Gdzie drewniane śmigło firmy Junkers typ VS 11 nr katalogowy 9-30199.12 do 14 był przeznaczony do silnika JUMO 211 D / H montowanym na Ju 87 B-2 / R-2.
Na pewno bardziej dociekliwi zapewne zauważą tez idące w parze zależności jeśli chodzi o cały osprzęt

I do póki nie znajdę w katalogu konkretnego numeru
tj. 9-30199.19 to nie odważę się potwierdzić do jakiego płatowca / silnika był przeznaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 months later...
Witam ponownie!

Rozmawiałem ostatnio z kolegą, który z Limem ma do czynienia dłużej, niż ja żyję :-) I nadal go obsługuje.

Powiedział, że prawdopodobnie wersja szturmowa Lim-5M, wyposażona w zdwojone koła, miała pneumatyki podwozia głównego o nieco mniejszym rozmiarze, niż pozostałe samoloty. Wyprodukowano tych samolotów 60, 9 rozbiło się, a 50 przebudowano po kilku latach na wersję Lim-6bis z normalnym podwoziem.

Nie znalazłem dotąd, niestety, potwierdzenia takiego stanu rzeczy w dokumentach - czy zachowały się gdzieś (może CAW???) instrukcje tego samolotu?

Pozdrawiam wszystkich serdecznie - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie