Skocz do zawartości

od czego te śmigła i koło


cyngiel84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
koło ma 600x160 ,wiec to nie będzie raczej ten zlin,jak się przypatrzeć to felga aluminiowa jest wieksza a opona cieńsza niż w tych na fotkach,a przy samolotah powinna być raczej gruba opona i na tych od zlina tak jest,tak że może to od wózka jakiegoś tylko jak on wyglądał??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ‘czarny bracie’ Miło Cię zobaczyć na forum, mam nadzieje iż zdrówko już w porządku i wdychasz świeże opary nafty w hangarze.

.......Jestem gapa .... już tyle razy opisywałeś tu na forum opony z numerem 126 ;-). .....

Odnośnie śmigieł: w tej chwili wertuje katalogi śmigieł Junkersa.
Jak na razie wykopałem 9-30199 – niestety o niższych liczbach po kropce.
9-41231.13 już kiedyś próbowaliśmy identyfikować ... niestety z miernym skutkiem

Ps. Dziś przylatuje do nas prom Enterprise na grzbiecie Boeing`a 747 .... oj będzie się działo ;-)))))


Pozdrawiam

Woodhaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woodhaven - z nafty przerzuciłem się na Avgas - też daje niezłego kopa :-)
Ze zdrówkiem w porządku, dziękuję:
http://odkrywca.pl/dwie-przyczyny-mojej-malej-aktywnosci-na-forum,703650.html#703650

Zachodziłem przez parę dni w głowę, czy nie podałem błędnej informacji o pochodzeniu koła - bęben pasuje mi do Lima, ale rozmiar już niekoniecznie, ale poszperałem w źródłach. Większość podaje, że ten rozmiar, który kojarzy mi się z Limem, czyli 660x160 był zastosowany na MiG-17, a na MiG-15 i MiG-15bis (czyli na nasze Lim-1 i Lim-2) były właśnie koła 600x160. Pamięć mnie jednak zawodzi - co zakładaliśmy na szparce", czyli SBLim-2 ? Czy przypadkiem nie 660x160 ???
Może ktoś rozwieje moje wątpliwości ?
Pozdrawiam - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szarubek Z uwagi iż ode mnie masz większe doświadczenie w odrzutowcach ..... przęśle Ci do ID zagwozdkę z która sobie nie radżę ...... bo tak po cichu to moje całe doświadczenie z myśliwcami zamyka się na kilku krotnym przyjęciu samolotu Płk. Milkiewicza po przylocie do W-wy ( 36 SPLT ) .... wytarciu szybek, zatankowaniu i zaciągnięciu alkoholu w wiadomych celach ....... ;-)


Rys. z instrukcji Mig`a-15






https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=20528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cyngiel84 ID śmigieł wiąże się z grzebaniem w dokumentacji gdyż przy śmigłach nie da rady powiedzieć iż jest podobne tu konkretnie trzeba się wstrzelić w konkretny numer . A śmigieł niemiaszki robili od groma i cit ciut i jest tego naprawdę sporo, na dodatek nie zachowała się pełna dokumentacja.

W załączeniu link z ID ostatniego śmigła. Niestety ja nie odnalazłem w moim archiwum tego śmigła.


https://forum.ioh.pl/viewtopic.php?t=20528

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Poznać po piaście, że to MiG-15"

Rzeczywiście zagwozdka, zamieszczone przez Ciebie rysunki pochodzą prawdopodobnie z rosyjskiej instrukcji UTI MiG-15.

Pytałem kolegów, którzy pracują w tej chwili nad SBLimem-2 (już lata) i Limem-2 ojówką" (niedługo poleci) - wprost z pneumatyków odczytali rozmiar 660x160 na obu samolotach. Obaj pamiętają, że taki rozmiar był na wszyskich Limach-2, 5 i 6, z jakimi się zetknęli. Żaden z nich nie pamięta Lima-1, ale obiecali poszperać w instrukcjach i przesłać mi skany tego, co znajdą.

Rozmiar 600x160 znalazłem w dwóch źródłach: jedno to opis MiG-15 zamieszczony w TBiU nr 17, ale nie wiem, czy traktować to źródło jako wiarygodne. Drugie to rysunki MiG-15 z japońskim opisem, zamieszczone na stronie:

http://www.airwar.ru/enc/fighter/mig15bis.html

Inne źródła, w tym rosyjski opis techniczny MiG-15bis podają 660x160. Nie spotkałem się też z jakąkolwiek wzmianką o modyfikacji podwozia w trakcie rozwoju samolotu.

Zagadka na razie pozostaje nierozwiązana.

Pozdrawiam - Szarubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie