Jump to content
  • 0

Żołnierz WH, Francja 44


mkslask

Question

15 answers to this question

Recommended Posts

Zdjęcie przedstawia trzech niemieckich jeńców, więc zostało zrobione przez Amerykanina. Zatem Twój sąsiad musiałby mieć w pamięci miejsce, okoliczności i datę kiedy się w tej niewoli znalazł. A to potwierdziłoby lub zaprzeczyło czy na tej fotce jest bohater tej zagadki czy nie.
Natomiast podobieństwo ogólne, niczego nie przesądza, często jest tylko sugestią do której nagina się myślenie życzeniowe;-)
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze czy sąsiad był w WH czy SS?

Po drugie w WH saperzy mieli czarne wypustki na patkach i naramiennikach (tam gdzie piechota miała białe). Sądzę, że w SS czarny kolor był analogicznie do WH ale pewności nie mam.
Link to comment
Share on other sites

Bo ten koleś z fotki, czyli postać centralna, dawno ziemię gryzie. Natomiast dwa leszcze siedzące obok, mogą jeszcze deptać po ziemskim łez padole.
Tak że jeżeli chodzi o starego SS-mana, steranego życiem i dosyć wiekowego w chwili wykonania tego zdjęcia, w żadnym przypadku nie może to być Twój sąsiad. Chyba że ten ma teraz ze 120 lat, a tylko udaje 90-letniego młodzieniaszka ;-)
Link to comment
Share on other sites

Sasiad ma juz 90 lat wiec nie wszystko bedzie pamietal, ma poszukac swoich zdjec z tamtych lat. Zdjecie bylo opisane jako Francja 1944 co sie zgadza z jego pobytem, podobienstwo wizualne jest tak uderzajace, ze nawet on go nie wyklucza a potwierdzaja wlasciwie wszyscy ktorym zdjecie pokazalem i zapytalem kto na nim jest - bez dluzszego zastanowienia wskazuja na niego, czyli te elementy sie zgadzaja. Ta niewola tez sie prawdopodobnie zgadza (nie znam szczegolow ale taki watek na pewno byl). Jedynie z tym mundurem jest zamieszanie..
Link to comment
Share on other sites

... że ma smutne oczy. Wątpię, żeby ktokolwiek mógł Ci pomóc z identyfikacją żołnierza tej rangi jedynie po fotografii. Ciężko jest dowiedzieć się nieraz czegokolwiek mając dane personalne, a co dopiero po zdjęciu.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information