Jump to content

Euro 2012 - co potem?


Recommended Posts

Witam. Cała Polska i nie tylko wciąż trąbi o tym, czy zdążymy przed Euro 2012 czy nie. Stadiony wreszcie stoją i wyglądają jak wyglądają, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś tak na poważnie, co się potem z tymi obiektami (mówię tu także o całej infrastrukturze jak hotele, przystanki MPK oraz całą resztę) stanie po zakończeniu mistrzostw.
Przykładem do rozmyślań może być stadion, na który jeszcze 4 lata temu patrzył cały świat. Chodzi tu o igrzyska w Pekinie:
http://deser.pl/deser/51,111857,11504330.html?i=0&bo=1
Wiem, że to strona mało poważna, ale zdjęcia nie kłamią...

Link to comment
Share on other sites

Podobnie było ze stadionem XXlecia,zbudowali na wielką okazję,wydali mnóstwo kasy,potem jej nie było na utrzymanie i ze stadionu zrobił się jarmark Europa.Co prawda było to miejsce z klimatem,pamiętam wolnostojących,powtarzającychcigaretki,wódka,płyty CD"

Miejska legenda(w której było pewnie sporo prawdy)głosiła że na stadionie spokojnie kupisz kałasznikowa i wiadro amunicji:)
Link to comment
Share on other sites

Nie ma sensu porównywanie miasteczka olimpijskiego, które ma powierzchnie wręcz ogromną do naszych stadionów. Nasze stadiony będą normalnie użytkowane przez ich kluby, czasem odbędzie się większa impreza i tyle. Stadion narodowy to inna sprawa, prawdopodobnie po Euro będą tam wszystkie krajowe finały, reprezentacja czy też imprezy, będzie ich pewnie mało i nie zaspokoją wszystkich potrzeb stadionów, ale grunt że są w końcu nowoczesne stadiony.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information