Jump to content

ARDO E.555/1 ws kali 1:7


Recommended Posts

Witam
Chciałbym zachęcić wszystkich pasjonatów lotnictwa do zainteresowania się budową makiety niemieckiego prototypu latającego skrzydła samolotu ARDO E.555/1 ws kali 1:7 dla Gminy Miejskiej Kamienna Góra, link do szczegółów http://www.bip.kamiennagora.pl/content.php?cms_id=3833
Link to comment
Share on other sites

Może dlatego :)
W połowie grudnia 1943 roku w zakładach Arado w Kamiennej Górze zespół projektantów kierowany przez dra W.Laute rozpoczął prace konstrukcyjne nad serią samolotów typu "latające skrzydło. Projekt ten był dalej rozwijany przez inżynierów Kosina i Lehmanna pod nazwą "Latające skrzydło - samolot dalekiego zasięgu o dużej prędkości. Wymagania stawiane projektowanemu samolotowi były wysokie: duża prędkość, udźwig bomb nie mniejszy niż 4000 kg, zasięg 5000 km. W konstrukcji przyjęto bryłę latającego skrzydła z wysoko prędkościowym profilem laminarnym. W wyniku prac uzyskano 15 różnych modeli samolotów, wśród których były między innymi bombowce strategiczne, transportowce i myśliwce.
Arado Ar E 555-1 skonstruowany został całkowicie z metalu (stal i duraluminium) i był zaprojektowany w układzie latającego skrzydła z krótkim, o okrągłym przekroju poprzecznym, kadłubie z ciśnieniową kabiną pilota. Samolot miał dwa duże stateczniki oddalone 6,2 m od osi samolotu."
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information