Skocz do zawartości

Ostateczne rozwiązanie"-spektakl Teatru Telewizji


piotr916

Rekomendowane odpowiedzi

Spektaklu niestety nie widziałem ale, jak rozumiem był odtwarzany w oryginalnej lokalizacji. No to się pochwalę: byłem w Wannsee, zwiedzałem budynek willi i park. Bardzo ciekawa wystawa, interesujące publikacje do nabycia (w tym po polsku). Stałem dokładnie w miejscu - pokoju, gdzie obradowali. Wannsee leży między Berlinem a Poczdamem, ja jechałem akurat rowerem z Poczdamu - doskonała droga rowerowa cały czas, dobra oznaczenia, mogę tylko polecić na całodniową wycieczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Nie pamiętam w czyich wspomnieniach pojawia się charakterystyka Heidricha jako zimnego, bezwzględnego, rozgrywającego swoje interesy aparatczyka, przed którym drżeli dygnitarze III Rzeszy. Nazywano go w końcu zecim H", nim przeciwnicy polityczni znaleźli sposób by w zesłac go do Pragi. Branagh zagrał go doskonale, że się powtórzę, ciarki chodzą po plecach. W kanale ale kino", bodajże pojawia się film będący ekranizacją relacji filozofki/filozofa (użyc wedle uznania) ;) Hannah Ardendt, uczennicy Heidegera, z jej obserwacji procesu Eichmana. Z postawy sądzonego przebija to samo co uderza w Ostatecznym Rozwiązaniu" - urzędnicze podejście do kwestii wymordowania populacji ludzi i roztrząsanie kwestii przez pryzmat logistyki, legalizmu. Makabryczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie