Skocz do zawartości

Projekt 7 TP - 2012 rok


akagi_FWP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 weeks later...
Witam,
powyższym postem poczułem się zobowiązany jako właściciel C7P do przedstawienia sytuacji związanej z ewentualną rekonstrukcją lub przyszłością tego pojazdu.
Chciałbym zdementować pogłoski jakoby pojazd C7P był rekonstruowany przeze mnie.Obecnie nie są przeprowadzane żadne prace rekonstruktorskie jak również brakuje jakichkolwiek sensownych planów co do odbudowy.
Cały czas pozyskuję części,a już posiadane stanowią mocne podstawy do odbudowy kompletnego pojazdu.Nie wykluczam więc wymiany lub sprzedaży sprzętu do polskiego muzeum.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś właścicielem, zbierasz części do C7P ale nie rekonstruujesz trochę to dziwna koncepcja. Jednak rozumiem w natłoku zajęć decyzja w tej sprawie to jest pewnie dalsza przyszłość. Fajnie byłoby zrobić zlot całego polskiego sprzętu z 1939 w jednym miejscu, przy okazji jakiejś rekonstrukcji. Tylko to troszkę mało realne żeby większość tych pojazdów w jednym czasie zgromadzić, wiadomo jest wielu właścicieli, koszty są spore, itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna koncepcja? Hm, po prostu samo życie!
W wirtualnym świecie wygląda to bardziej różowo niż w rzeczywistości.
Zapytam jednak czy kolega posiada konkretną wiedzę odnośnie rekonstrukcji pojazdu - czyli ogrom pracy, którą ktoś musi odwalić nie mowiąc o fakcie wkładu finansowego.
Samo pozyskanie części, a trzeba pamietać,że ciągników C7P zostało zbudowanych ok. 150 szt, jest wielkim wyzwaniem. Za części trzeba iestety" sporo płacić, nikt nie rozdaje ich za darmo jak niektórzy twierdzą. Przekonałem się o tym przy odbudowie 7TP.
Nie twierdzę,że nie myślałem o odbudowie C7P,ale życie zweryfikowało tą decyzję.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Witam , wreszcie miałem okazję zobaczyć 7kę na żywo w Wyrach.
Śliczności,a kolo 2ki wyglądal jeszcze ładniej.
Mam tylko niedosyt, do myślałem że zrobicie rundkę przed bitwą jak iemiaszki" i można by zrobić fotki bez ludzi i barierek. Roboty jeszcze od groma , ale i tak rewelacja.
Podziwiam wszą cierpliwość do oglądających i wiedzących"
Pozdrawia Krakow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze tak nie było, żeby sie 7-ka zakopała. oba czołgi różnią sie totalnie mechanizmami skręcania, i 7-mka moze robić zwrot w miejscu a II nie.
inna sprawa to to ze w 7-mce masz orginalne sprzęgła i tarcze które maja 80 lat lezenia w glebie lub stodole a panzer II ma jakieś 40 lat i stał w garazu :D (podwozie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen SZACUNEK dla tych którzy przyczyniają się do odrestaurowania 7-ki.Obserwuję ich poczynania od początku i na prawdę jestem pod wrażeniem, a to co mówią inni że nie wszystko jest OK to niech najpierw pokażą co potrafią a puzniej niech zabierają głos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może należałoby dodać, ze 7-ka jest prawie oryginałem wizualnym oraz mechanicznym, natomiast 2-ka tylko repliką wizualną. Trudno zatem dokonać w ten sposób porównania zdolności trakcyjnych polskiej siódemki i niemieckiej dwójki, gdyż byłoby to irracjonalne i zupełnie nierzetelne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie